Yoast SEO (for WordPress) - en to bg translation catalogue (879 entries)

en: "Max entries per sitemap page" should be a positive number, which %s is not. Please correct.
bg: "Максимален брой записи в sitemap" трябва да бъде положително число, каквото %s не е. Моля коригирайте.

en: "Max entries per sitemap page" should be below %s to meet Google's requirements, which %s is not.
bg: Стойността на параметъра "Максимален брой записи в sitemap" (%s) надхвърля лимита на Google (%s реда).

en: %1$d of the paragraphs contains less than the recommended minimum of %2$d words. Try to expand this paragraph, or connect it to the previous or next paragraph. | %1$d of the paragraphs contain less than the recommended minimum of %2$d words.  Try to expand these paragraphs, or connect each of them to the previous or next paragraph.
bg[0]: %1$d параграф е с по-малка дължина от препоръчителния минимум (%2$d думи). Добавете повече съдържание към параграфа или го обединете с предишния или следващия параграф.
bg[1]: %1$d параграфа имат по-малка дължина от препоръчителния минимум (%2$d думи). Добавете повече съдържание към тези параграфи или ги обединете с техните съседи.

en: %1$d of the paragraphs contains more than the recommended maximum of %2$d words. Are you sure all information is about the same topic, and therefore belongs in one single paragraph? | %1$d of the paragraphs contain more than the recommended maximum of %2$d words. Are you sure all information within each of these paragraphs is about the same topic, and therefore belongs in a single paragraph?
bg[0]: %1$d от параграфите надвишава препоръчителния максимум думи (%2$d). Уверете се, че всичката информация вътре се отнася за една и съща тема и дали е необходимо да се включва в един параграф.
bg[1]: %1$d от параграфите надвишава препоръчителния максимум думи (%2$d). Уверете се, че всичката информация вътре се отнася за една и съща тема и дали е необходимо да се включва в един параграф.

en: %1$d of the subheadings is followed by more than the recommended maximum of %2$d words. Try to insert another subheading. | %1$d of the subheadings are followed by more than the recommended maximum of %2$d words. Try to insert additional subheadings.
bg[0]: След %1$d подзаглавиe има повече от препоръчителния максимум (%2$d думи). Добавете повече подзаглавия.
bg[1]: След %1$d подзаглавия има повече от препоръчителния максимум (%2$d думи). Добавете повече подзаглавия.

en: %1$s Dashboard
bg: Контролно табло на %1$s

en: %1$s Extensions
bg: Разширения за %1$s

en: %1$s Meta Box
bg: %1$s meta панел

en: %1$s comes with some very powerful built-in tools:
bg: %1$s предоставя няколко много мощни вградени инструмента:

en: %1$s detected you are using version %2$s of %3$s, please update to the latest version to prevent compatibility issues.
bg: Според %1$s, използвате версия %2$s на %3$s. За да предотвратите проблеми със съвместимостта, моля актуализирайте до най-новата версия.

en: %1$s detected you’re using a version of %2$s which is not compatible with %1$s. Please update %2$s to the latest version to use this feature.
bg: Според %1$s, използвате версия на %2$s, която не е съвместима с %1$s. За да използвате тази функция, актуализирайте %2$s до най-новата версия.

en: %1$s has auto-detected whether it needs to force rewrite the titles for your pages, if you think it's wrong and you know what you're doing, you can change the setting here.
bg: %1$s проверява автоматично дали е необходимо принудително пренаписване на заглавията на публикациите. Ако имате основание да промените тази настройка и знаете какво прави тя, можете да я промените оттук.

en: %1$s has been updated to version %2$s. %3$sClick here%4$s to find out what's new!
bg: %1$s е актуализиран до версия %2$s. %3$sКликнете тук%4$s, за да научите какви са новостите!

en: %1$s indexability check
bg: Проверка за индексируемост от %1$s

en: %1$s is not a valid choice for who should be allowed access to the %2$s settings. Value reset to the default.
bg: %1$s не е валиден избор за това кой има права за достъп до настройките на %2$s. Възстановена е стойността по подразбиране.

en: %1$s of %2$s done.
bg: Обработени %1$s от общо %2$s публикации.

en: %1$s of the sentences contain %2$smore than %3$s words%4$s, which is less than or equal to the recommended maximum of %5$s.
bg: %1$s от изреченията съдържат %2$sповече от %3$s думи%4$s, което е по-малко или равно на препоръчителния максимум (%5$s).

en: %1$s of the sentences contain %2$smore than %3$s words%4$s, which is more than the recommended maximum of %5$s.Try to shorten your sentences.
bg: %1$s от изреченията съдържат %2$sповече от %3$s думи%4$s, което е повече от препоръчителния максимум (%5$s).

en: %1$s of the sentences contain a %2$spassive voice%3$s, which is less than or equal to the recommended maximum of %4$s.
bg: %1$s изречения съдържат %2$sстрадателен залог%3$s, което е по-малко или равно на препоръчителния максимум (%4$s).

en: %1$s of the sentences contain a %2$spassive voice%3$s, which is more than the recommended maximum of %4$s. Try to use their active counterparts.
bg: %1$s изречения съдържат %2$sстрадателен залог%3$s, което над препоръчителния максимум (%4$s). Опитайте се да използвате по-често активен залог.

en: %1$s of the sentences contain a %2$stransition word%3$s or phrase, which is great.
bg: %1$s изречения съдържат %2$sпреходна дума%3$s или фраза, което е отлично.

en: %1$s of the sentences contain a %2$stransition word%3$s or phrase, which is less than the recommended minimum of %4$s.
bg: %1$s изречения съдържат %2$sпреходна дума%3$s или фраза, което е по-малко от препоръчителния минимум (%4$s).

en: %1$s of the words contain %2$sover %3$s syllables%4$s, which is less than or equal to the recommended maximum of %5$s.
bg: %1$s от думите съдържат %2$sнад %3$s срички%4$s, което е по-малко или равно на препоръчителния максимум (%5$s)

en: %1$s of the words contain %2$sover %3$s syllables%4$s, which is more than the recommended maximum of %5$s.
bg: %1$s от думите съдържат %2$sнад %3$s срички%4$s, което надхвърля препоръчителния максимум (%5$s)

en: %1$s settings
bg: Настройки на %1$s

en: %1$sYour homepage cannot be indexed by search engines%2$s. This is very bad for SEO and should be fixed.
bg: %1$sЗаглавната страница на вашия сайт не може да се индексира от търсещите машини%2$s. Това е изключително лошо за SEO и трябва да бъде поправено.

en: %s Archive
bg: %s архив

en: %s Archives
bg: %s Архиви

en: %s Breadcrumbs
bg: %s пътечка

en: %s Description
bg: %s описание

en: %s Image
bg: %s изображение

en: %s License
bg: %s лиценз

en: %s Posts Overview
bg: Преглед на публикациите на %s

en: %s Title
bg: %s заглавие

en: %s does not seem to be a valid %s verification string. Please correct.
bg: %s не прилича на валиден валидационен код за %s. Моля коригирайте.

en: %s does not seem to be a valid Twitter user-id. Please correct.
bg: %s не прилича на валиден идентификатор на Twitter потребител. Моля коригирайте.

en: %s does not seem to be a valid url. Please correct.
bg: %s не прилича на валиден URL. Моля коригирайте.

en: %s failed to check for updates because of the following error: <em>%s</em>
bg: %s не успя да провери за обновена версия заради следната грешка: <em>%s</em>

en: %s filter/action
bg: %s филтър/действие

en: %s is network activated, please contact your site administrator to manage the license.
bg: %s е активиран за мрежата. Моля свържете се със администратора на вашия сайт във връзка с управлението на лиценза.

en: %s is network activated, you can manage your license in the <a href="%s">network admin license page</a>.
bg: %s е активиран за мрежата. Можете да управлявате своя лиценз от страницата за <a href="%s">мрежова администрация на лицензите</a>.

en: %s restored to default SEO settings.
bg: %s е възстановен до настройки за SEO по подразбиране.

en: %s, Author at %s
bg: %s, автор на %s

en: %s: License Settings
bg: %s: Настройки на лиценза

en: %sRenew your license now%s.
bg: %sПодновете вашия лиценз сега%s.

en: &laquo; Back to Tools page
bg: &laquo; Връщане в страницата с инструменти

en: (deactivate your license so you can activate it on another WordPress site)
bg: (деактивирайте лиценза си, за да можете да го активирате от друг WordPress сайт)

en: (no parent)
bg: (без родител)

en: .htaccess file
bg: .htaccess файл

en: 301 Redirect
bg: 301 пренасочване

en: 404 pages
bg: 404 страници

en: <a href="%s">Did you know you can upgrade your license?</a>
bg: <a href="%s">Знаете ли, че можете да разширите своя лиценз?</a>

en: <a href="%s">Your license is expiring in %d days, would you like to extend it?</a>
bg: <a href="%s">Вашият лиценз изтича след %d дни, желаете ли да го подновите?</a>

en: <b>Warning!</b> You're blocking external requests which means you won't be able to get %s updates. Please add %s to %s.
bg: <b>Внимание!</b> Външните заявки са блокирани, което означава, че не можете да получавате %s актуализации. Моля добавете %s към %s.

en: <strong>%s version %s</strong> is available. <a href="%s" class="thickbox" title="%s">Check out what's new</a> or <a href="%s" %s>update now</a>.
bg: <strong>%s версия %s</strong> е на разположение. <a href="%s" class="thickbox" title="%s">Проверете какви са новостите</a> или <a href="%s" %s>обновете сега</a>.

en: A Sitemap is an XML file that lists the URLs for a site. It allows webmasters to include additional information about each URL: when it was last updated, how often it changes, and how important it is in relation to other URLs in the site. This allows search engines to crawl the site more intelligently.
bg: Sitemap е файл в XML формат, който изброява всички URL адреси в даден сайт. Той позволява на администратора на сайта да добавя допълнителна информация за всеки URL: кога е бил актуализиран за последно, колко често се променя и каква е неговата важност спрямо други URL адреси в сайта. Това позволява на търсещите машини да индексират сайта по-интелигентно.

en: A link to the archive for the post author, with the authors name as anchor text.
bg: Връзка към архива за автора на публикацията, с името на автора поставено в анкер текста.

en: A link to the post, with the title as anchor text.
bg: Връзка към публикацията, с името на сайта вмъкнато като анкер текст.

en: A link to your site, with your site's name and description as anchor text.
bg: Връзка към вашия сайт, с името и описанието на сайта поставени в анкер текста.

en: A link to your site, with your site's name as anchor text.
bg: Връзка към вашия сайт, с името на сайта поставено в анкер текста.

en: A meta description has been specified, but it does not contain the focus keyword.
bg: Има зададено meta описание, но в него липсва ключовата дума/фраза.

en: A replacement variable can not start with "%%cf_" or "%%ct_" as these are reserved for the WPSEO standard variable variables for custom fields and custom taxonomies. Try making your variable name unique.
bg: Името на заместващата променлива не може да започва с "%%cf_" или "%%ct_", понеже тези префикси на променливи са запазени за нуждите на WPSEO. Опитайте да дадете друго, уникално име.

en: A replacement variable can only contain alphanumeric characters, an underscore or a dash. Try renaming your variable.
bg: Името на заместващата променлива може да съдържа само букви, цифри, средно и долно тире. Опитайте с друго име.

en: A replacement variable with the same name has already been registered. Try making your variable name more unique.
bg: Вече има регистрирана друга заместваща променлива със същото име. Опитайте с различно уникално име.

en: Access denied
bg: Отказан достъп

en: Accounts
bg: Профили

en: Action
bg: Действие

en: Activate License
bg: Активиране на лиценз

en: Activation failed:
bg: Грешка при активиране:

en: Add Another Facebook Admin
bg: Добави друг Facebook администратор

en: Add Facebook admin
bg: Добавяне на Facebook администратор

en: Add Open Graph meta data
bg: Добавяне на Open Graph мета данни

en: Add Open Graph meta data to your site's %s section, Facebook and other social networks use this data when your pages are shared.
bg: Добавяне на Open Graph мета данни към раздела %s на сайта. Facebook и други социални мрежи използват тази информация при споделянето на вашето съдържание.

en: Add Twitter card meta data
bg: Добавяне на мета данни за Twitter карти

en: Add Twitter card meta data to your site's %s section.
bg: Добавяне на Twitter card мета данни към раздела %s на сайта.

en: Add keyword
bg: Добавяне на ключова дума

en: Add some info here needed for Google's Knowledge Graph.
bg: Тук добавете информация, която е необходима за Knowledge Graph на Google.

en: Add-ons
bg: Разширения

en: Admin only notice: this page doesn't show a meta description because it doesn't have one, either write it for this page specifically or go into the SEO -> Titles menu and set up a template.
bg: Забележка за администратори: тази страница не показва мета описанието, защото такова липсва. Добавете описание специално за нея или отидете в панела SEO  &rarr; Заглавия и настройте шаблон.

en: Admin's Facebook user ID:
bg: Facebook ID номер на администратора:

en: Admin's name:
bg: Име на администратора:

en: Advanced
bg: Други настройки

en: Advanced <code>meta</code> robots settings for this page.
bg: Разширени <code>мета</code> robots настройки за тази страница.

en: Advanced Settings
bg: Разширени настройки

en: Advanced Variables
bg: Променливи с разширени функции

en: Advanced part of the %1$s meta box
bg: Разширена част на %1$s meta box

en: All SEO Scores
bg: Всички СЕО резултати

en: All of the options on these tabs are for advanced users only, if you don&#8217;t know whether you should check any, don&#8217;t touch them.
bg: Настройките в тези панели са предназначени само за опитни потребители. Ако не сте уверени дали и защо трябва да активирате някоя от тях, по-добре не правете промени.

en: All-In-One-SEO has been deactivated
bg: Разширението All-In-One-SEO е деактивирано

en: Alternate name
bg: Алтернативно име

en: Always include
bg: Да се добавя винаги

en: Always index
bg: Винаги да се индексира

en: Always noindex
bg: Винаги noindex

en: An error occured in the '%1$s' assessment
bg: Възникна грешка при оценяването на '%1$s'

en: Analysis
bg: Анализ

en: Analyze entire site
bg: Анализ на целия сайт

en: Analyze this page
bg: Анализиране на страницата

en: Anchor text for the Homepage
bg: Име на връзката към началната страница

en: Anchor text for the homepage:
bg: Анкер текст за заглавната страница:

en: Architect
bg: Архитект

en: Archives
bg: Архиви

en: Archives for
bg: Архиви за

en: Are you in Google News? Increase your traffic from Google News by optimizing for it!
bg: Присъствате ли в Google News? Увеличете своя трафик от тази услуга, като оптимизирате за нея!

en: Are you sure you want to reset your SEO settings?
bg: Сигурни ли сте, че искате да нулирате всички SEO настройки?

en: As you are redirecting attachment URLs to parent post URLs, these settings will currently only have an effect on <strong>unattached</strong> media items!
bg: Тъй като сте конфигурирали сайта да пренасочва URL-ите на прикачените файлове към URL адресите на свързаните с тях публикации, тези настройки ще окажат влияние само върху медийни елементи, които <strong>не са свързани</strong> към никакви публикации.

en: As you can see, there is a translation of this plugin in %1$s. This translation is currently %3$d%% complete. We need your help to make it complete and to fix any errors. Please register at %4$s to help complete the translation to %1$s!
bg: Както виждате, за този плъгин има превод на %1$s. Към момента преводът е завършен на %3$d%% . Нуждаем се от вашата помощ за неговото завършване и коригирането на възможни грешки. Моля регистрирайте се в %4$s, за да помогнете за завършването на превода на %1$s!

en: Attachment caption
bg: Заглавие на прикачения файл

en: Attachments to posts are stored in the database as posts, this means they're accessible under their own URLs if you do not redirect them, enabling this will redirect them to the post they were attached to.
bg: Приложените към публикациите файлове се съхраняват в базата данни като отделни публикации и притежават собствени URL адреси, през които могат да бъдат отваряни. Тази настройка пренасочва адресите на свързаните файлове към адреса на ползващата ги публикация.

en: Authenticate
bg: Автентикация

en: Author / user sitemap
bg: Карта на авторите / потребителите

en: Author archives
bg: Архиви на автор

en: Auto detect
bg: Автоматично откриване

en: Back
bg: Назад

en: Bad
bg: Лошо

en: Bad SEO score
bg: Лош SEO резултат

en: Basic Variables
bg: Базови променливи

en: Below are your published posts&#8217; SEO scores. Now is as good a time as any to start improving some of your posts!
bg: Отдолу са показани SEO резултатите на публикациите. Моментът е много подходящ да започнете да подобрявате качеството на някои от вашите публикации!

en: Blocked
bg: Блокиран

en: Blog
bg: Блог

en: Blog %s not found.
bg: Блогът %s не е намерен.

en: Bold
bg: Получер

en: Bold the last page
bg: Последната страница в получер

en: Both %1$s and %2$s can create XML sitemaps. Having two XML sitemaps is not beneficial for search engines, yet might slow down your site.
bg: Както %1$s, така и %2$s могат да създават XML карта (sitemap). Наличието на две XML карти не носи ползи за търсещите машини, а същевременно може да забави вашия сайт.

en: Both %1$s and %2$s create OpenGraph output, which might make Facebook, Twitter, LinkedIn and other social networks use the wrong texts and images when your pages are being shared.
bg: Както %1$s by Yoast, така и %2$s създават OpenGraph код, което може да накара Facebook, Twitter, LinkedIn и други социални мрежи да вземат грешните текстове и изображения при споделяне на страницата.

en: Breadcrumb for 404 Page
bg: Пътечка за 404 страница

en: Breadcrumb for 404 pages:
bg: Пътечка за 404 страница:

en: Breadcrumbs
bg: Пътечки (breadcrumbs)

en: Breadcrumbs Title
bg: Заглавие на пътечката

en: Breadcrumbs separator:
bg: Разделител за елементите на пътечката

en: Breadcrumbs title
bg: Заглавие на пътечката

en: Bulk editor
bg: Пакетен редактор

en: Buy %s
bg: Купете %s

en: Buy the Yoast Local SEO plugin now to improve your site&#8217;s Local SEO and ranking in Google Maps!
bg: Поръчайте разширението Yoast Local SEO сега и оптимизирайте представянето на своя сайт в Local SEO резултатите и Google Maps!

en: Buy the Yoast News SEO plugin now and start optimizing to get your site featured in Google News!
bg: Поръчайте разширението Yoast News SEO сега и започнете да оптимизирате своя сайт, за да се показва в Google News!

en: Buy the Yoast SEO Premium plugin now and get access to extra features and 24/7 support!
bg: Поръчайте разширението Yoast SEO Premium сега, за да получите достъп до допълнителни функции и 24/7 поддръжка!

en: Buy the Yoast Video SEO plugin now and optimize your videos for video search results and social media!
bg: Поръчайте разширението Yoast Video SEO сега и оптимизирайте своите видео клипове за показване при търсене и споделяне в социални мрежи!

en: Buy the Yoast WooCommerce SEO plugin now and optimize your shop today to improve your product promotion!
bg: Поръчайте разширението Yoast WooCommerce SEO сега и оптимизирайте своя онлайн магазин, за да подобрите представянето на продуктите!

en: CSS Validator
bg: CSS Валидатор

en: Change URLs
bg: Промяна на URL адреси

en: Check Google Cache
bg: Проверка на Google Cache

en: Check Headers
bg: Проверка на заглавните части

en: Check Inlinks (OSE)
bg: Проверка на входящите връзки (OSE)

en: Check Keyword Density
bg: Проверка на наситеността на ключова дума

en: Check Rich Snippets
bg: Проверка на Google Rich Snippet

en: Choose the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. If you choose 'None', the normal plugin defaults will be used.
bg: Изберете сайта, чиито настройки желаете да използвате по подразбиране за всички сайтове, които добавяте в своята мрежа. Ако изберете "нищо", разширението ще използва стандартните стойности по подразбиране.

en: Choose the symbol to use as your title separator. This will display, for instance, between your post title and site name.
bg: Изберете символ, който да се използва като разделител в заглавието. Разделителят се показва например между заглавието на публикацията и името на сайта.

en: Choose whether you're a company or person
bg: Посочете дали сте фирма или частно лице

en: Clean up permalinks
bg: Изчистване на постоянни връзки

en: Clear all Facebook Data
bg: Изчисти всичката информация за Facebook

en: Close
bg: Затваряне

en: Close snippet editor
bg: Затваряне на редактора на извадки

en: Community contributors
bg: Външни сътрудници

en: Company
bg: Фирма

en: Company Info
bg: Информация за фирмата

en: Company Logo
bg: Лого на фирмата

en: Company Name
bg: Име на фирмата

en: Company or person
bg: Фирма или частно лице

en: Configure %1$s's OpenGraph settings
bg: Конфигуриране на OpenGraph настройките на %1$s

en: Configure %1$s's XML Sitemap settings
bg: Конфигуриране на настройките на %1$s за XML карта (sitemap).

en: Congratulations!
bg: Поздравления!

en: Content
bg: Съдържание

en: Content Analysis Help
bg: Помощ за инструмента за анализ на съдържание

en: Content Analysis: Bad SEO score
bg: Анализ на съдържанието: лош SEO резултат

en: Content Analysis: Good SEO score
bg: Анализ на съдържанието: добър SEO резултат

en: Content Analysis: Has feedback
bg: Анализ на съдържанието: има предложения

en: Content Analysis: OK SEO score
bg: Анализ на съдържанието: приемлив SEO резултат

en: Content to put after each post in the feed
bg: Съдържание, което да се добавя след всяка публикация в хранилката

en: Content to put before each post in the feed
bg: Съдържание, което да се вмъкне преди всеки пост в хранилката

en: Copy home meta description
bg: Копиране на мета описанието на началната страница

en: Could not write settings to file.
bg: Не беше възможно да се запишат настройките във файл.

en: Could not zip settings-file.
bg: Файлът с настройките не можа да бъде zip-нат.

en: Crawl errors per page
bg: Грешки при обхождането за всяка страница

en: Create a redirect
bg: Създаване на пренасочване

en: Create redirect
bg: Създаване на пренасочване

en: Create robots.txt file
bg: Създайте файл robots.txt

en: Creating redirects is a %s feature
bg: Създаването на пренасочвания е функция на %s

en: Credits
bg: Авторство

en: Current URL:
bg: Настоящ URL:

en: Current option:
bg: Настояща опция:

en: Current profile
bg: Настоящ профил

en: Currently connected Facebook admins:
bg: Включени в момента Facebook администратори:

en: Custom Post Type Archives
bg: Архив по потребителски дефинирани типове публикации

en: Dashboard
bg: Табло

en: Date archives
bg: Архив по дати

en: Date in Snippet Preview
bg: Показване на датата

en: Date-based archives
bg: Архиви базирани на датата

en: Date-based archives could in some cases also be seen as duplicate content.
bg: При определени обстоятелства е възможно архивите по дати също да бъдат възприети като дублирано съдържание.

en: Deactivate %s
bg: Деактивиране на %s

en: Deactivate License
bg: Деактивиране на лиценза

en: Debug Information
bg: Debug информация

en: Default for post type, currently: %s
bg: Тип на публикацията по подразбиране, в момента: %s

en: Default settings
bg: Настройки по подразбиране

en: Delete the old data after import? (recommended)
bg: Изтриване на данните от предишното разширение след импортирането? (препоръчително)

en: Description
bg: Описание

en: Desktop
bg: Настолни компютри

en: Determine who has access to the plugins advanced settings on the post edit screen.
bg: Определете кой има достъп до разширените настройки на плъгина в страниците за редактиране на публикации.

en: Developer
bg: Разработчик

en: Development Leaders
bg: Ръководители на разработката

en: Disable readability analysis
bg: Изключване на анализа на четимостта

en: Disabled
bg: изкл.

en: Dismiss this item.
bg: Игнориране

en: Don't miss your crawl errors: %1$sconnect with Google Search Console here%2$s.
bg: Не пропускайте да следите грешките при индексиране: %1$sсвържете се с Google Search Console от тук%2$s.

en: Edit
bg: Редакция

en: Edit Files
bg: Редактиране на файлове

en: Edit snippet
bg: Редактиране на извадката

en: Edit the content of your .htaccess:
bg: Редактиране на съдържанието на .htaccess файла.

en: Edit the content of your robots.txt:
bg: Редактиране на съдържанието на robots.txt:

en: Edit this item
bg: Редактиране на елемента

en: Either delete them (this can be done with the "Fix it" button) or disable %1$s XML sitemaps.
bg: Или ги изтрийте (това може да се направи с бутона "Поправка"), или изключете генерацията на XML sitemap от настройките на %1$s.

en: Email
bg: Е-поща

en: Email support
bg: Email поддръжка

en: Email support is a %s feature
bg: Email поддръжката е %s функция

en: Enable Breadcrumbs
bg: Активиране на пътечката (breadcrumbs)

en: Enabled
bg: вкл.

en: Enabled analysis
bg: Включен анализ

en: Enforce a trailing slash on all category and tag URLs
bg: Принудително добавяне на завършваща наклонена черта към URL адресите на всички категории и етикети

en: Enroll in the %s training &raquo;
bg: Включете се в обучението за %s &raquo;

en: Enter the %sSite ID%s for the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. Leave empty for none (i.e. the normal plugin defaults will be used).
bg: Въведете %sID на сайта%s за този сайт, чиито настройки желаете да използвате по подразбиране за всички нови сайтове, които биват добавяни към вашата мрежа. Оставете празно, ако желаете разширението да използва стандартните стойности по подразбиране.

en: Enter your focus keyword
bg: Въведете ключова дума

en: Entries per page
bg: Записи на страница

en: Error 404: Page not found
bg: Грешка 404: Страницата не е открита

en: Error creating %1$s export:
bg: Грешка при създаване на експортния файл на %1$s:

en: Error: a redirect for this URL already exists
bg: Грешка: вече съществува пренасочване за този URL

en: Errors that occurred only when your site was crawled by Googlebot-Mobile (errors didn't appear for desktop).
bg: Грешки, които са възникнали само когато вашият сайт е обхождан от Googlebot-Mobile (грешките не се появяват за настолната версия).

en: Errors that occurred when your site was crawled by Googlebot.
bg: Грешки, възникнали при обхождането на вашия сайт от Googlebot.

en: Errors that only occurred when your site was crawled by Googlebot for feature phones (errors didn't appear for desktop).
bg: Грешки, които са възникнали само когато вашият сайт е обхождан от Googlebot за конвенционални телефони (грешките не се появяват за настолната версия).

en: Exclude user from Author-sitemap
bg: Изключване на потребителя от sitemap файла с автори

en: Excluded Posts
bg: Изключени публикации

en: Existing %1$s Title
bg: Съществуващо %1$s заглавие

en: Existing Yoast Meta Description
bg: Съществуващо Yoast мета описание

en: Expected an integer as input.
bg: Трябва да въведете цяло число.

en: Export
bg: Експорт

en: Export your %1$s settings
bg: Експорт на настройките на %1$s

en: Export your %1$s settings here, to import them again later or to import them on another site.
bg: Експортирайте настройките на %1$s оттук, за да можете да ги импортирате отново на по-късен етап или да ги пренесете в друг сайт.

en: Extensions
bg: Разширения

en: Extensions and Licenses
bg: Разширения и лицензи

en: FAQ
bg: Често задавани въпроси

en: Facebook / Open Graph metadata
bg: Facebook / Open Graph мета данни

en: Facebook / Opengraph metadata
bg: Facebook / Opengraph мета данни

en: Facebook Insights and Admins
bg: Facebook Insights и Admins

en: Facebook Page URL
bg: Адрес на Facebook страница

en: Facebook profile URL
bg: URL на Facebook профил

en: Failed to activate your license, your license key seems to be invalid.
bg: Активацията на вашия лиценз е неуспешна. Лицензионният ключ изглежда невалиден.

en: Failed to deactivate your %s license.
bg: Неуспешна деактивация на вашия лиценз за %s.

en: Faulty redirects
bg: Пренасочвания с грешки

en: Feature phone
bg: Конвенционални телефони

en: Feedback
bg: Обратна връзка

en: Fetch the current status
bg: Извличане на актуалния статус

en: File editor
bg: Файлов редактор

en: Filter
bg: Филтър

en: Filter by SEO Score
bg: Филтриране по SEO резултат

en: Filter specific user roles
bg: Филтриране по потребителска роля

en: First detected
bg: Първоначално откриване

en: Fix it.
bg: Поправка.

en: Focus KW
bg: Целева ключова дума

en: Focus Keyword Help
bg: Помощ за ключовата дума/фраза

en: Focus keyword
bg: Целева ключова дума

en: Focus keyword not set.
bg: Не е посочена таргетирана ключова дума/фраза.

en: Follow our %1$s for WordPress training and become a certified %1$s Expert!
bg: Последвайте ни в %1$s, за да получите обучение по WordPress и да станете сертифициран %1$s експерт!

en: For each, pick the main account associated with this site and please enter them below:
bg: За всеки от тях, моля изберете главния потребителски профил, който е свързан с този сайт, и въведете неговия URL по-долу:

en: For more information:
bg: За повече информация:

en: Force %s meta robots tag sitewide
bg: Добавяне на атрибут %s към тага meta robots навсякъде в сайта

en: Force rewrite titles
bg: Пренаписване на заглавия

en: Format-based archives
bg: Архиви по формат

en: Frontpage settings
bg: Настройки на началната страница

en: General
bg: Общи настройки

en: General settings
bg: Общи настройки

en: Get %s &raquo;
bg: Купете %s &raquo;

en: Get Google Authorization Code
bg: Получаване на оторизационен код

en: Get this extension
bg: Вземете това разширение

en: Go to the General settings page →
bg: Към панел "Общи настройки" →

en: Good
bg: Добре

en: Good SEO score
bg: Добър SEO резултат

en: Good job! We could detect no serious SEO problems.
bg: Отлично! Не открихме съществени проблеми със SEO.

en: Good job! We found nothing you can improve upon.
bg: Отлично! Не можахме да открием нищо, което да се нуждае от подобрения.

en: Google Page Speed Test
bg: Google Page Speed тест

en: Google Publisher Page
bg: Адрес на Google+ страница

en: Google Site Search URLs look weird, and ugly, but if you're using Google Site Search, you probably do not want them cleaned out.
bg: URL адресите на Google Site Search изглеждат странно и грозно, но ако използвате тази услуга, най-вероятно не трябва да ги "почиствате".

en: Google shows your website's name in the search results, we will default to your site name but you can adapt it here. You can also provide an alternate website name you want Google to consider.
bg: Google показва името на вашия сайт в резултатите от търсенето. По подразбиране това поле съдържа името на сайта, но можете да промените съдържанието му от тук. Можете също така да посочите алтернативно име на сайта, което Google по своя преценка да показва.

en: Google was unable to crawl this URL due to an undetermined issue.
bg: Google не може да извлече този URL поради неизвестна причина.

en: Google+ URL
bg: Адрес в Google+

en: Googlebot could access your site, but certain URLs are blocked for Googlebot in your %1$s file. This block could either be for all Googlebots or even specifically for Googlebot-mobile.
bg: Googlebot има достъп до вашия сайт, но някои URL адреси са блокирани за Googlebot във файла %1$s. Тази забрана може да се отнася за всички разновидности на Googlebot или да е само за Googlebot-mobile.

en: HTML Validator
bg: HTML Валидатор

en: Head R&D
bg: Ръководител развойна дейност

en: HeadSpace2 data successfully imported
bg: Данните от HeadSpace2 са импортирани успешно

en: Help center
bg: Помощен център

en: Hide
bg: скриване

en: Home
bg: Начало

en: Homepage
bg: Начална страница

en: Homepage &amp; Front page
bg: Начална страница &amp; първа страница

en: How to insert breadcrumbs in your theme
bg: Как се добавя пътечка към използваната тема

en: Huge SEO Issue: You're blocking access to robots.
bg: Голям SEO проблем: достъпът на роботите е блокиран!

en: I don't know why you'd want to use meta keywords, but if you want to, enable this.
bg: Не знаем защо е нужно да използвате meta keywords, но ако го искате, активирайте функцията оттук.

en: If this is the case on your site, you can choose to either disable it (which makes it redirect to the homepage), or to add %s to it so it doesn't show up in the search results.
bg: Ако вашият сайт има само един автор, можете или да деактивирате авторския архив (което  ще пренасочва към заглавната страница), или да зададете атрибут %s, за да не се показва в резултатите от търсения.

en: If you buy %s you'll get access to our support team and bonus features!
bg: Ако поръчате %s, ще получите достъп до нашия екоп по поддръжката и бонус функции!

en: If you choose a permalink for your posts with %1$s, or anything else but a %2$s at the end, this will force WordPress to add a trailing slash to non-post pages nonetheless.
bg: Ако изберете специфичен формат на постоянната връзка за вашите публикации с окончание %1$s или всякакво окончание различно от %2$s, тази настройка ще настрои WordPress да добавя завършваща обратна наклонена черта към всички страници, които не са публикации.

en: If you don't know where to find the needed ID, see %1$sthis knowledge base article%2$s.
bg: Ако не знаете къде да откриете нужния идентификатор, прочетете %1$sтази статия в базата знания%2$s.

en: If you don't want to use the meta description for sharing on %1$s but want another description there, write it here.
bg: Ако не искате да използвате мета описанието за споделяне в %1$s, а предпочитате там да се показва друго описание, напишете го тук.

en: If you don't want to use the meta description for sharing the post on %s but want another description there, write it here.
bg: Ако не искате да използвате мета описанието за споделяне на публикацията в %s, а вместо това искате там да се появява друго описание, въведете го тук.

en: If you don't want to use the post title for sharing the post on %s but instead want another title there, write it here.
bg: Ако не искате да използвате заглавието на поста за споделяне на публикацията в %s, а вместо това искате там да се появи друго заглавие, въведете го тук.

en: If you don't want to use the title for sharing on %1$s but instead want another title there, write it here.
bg: Ако не искате стандартното заглавие да се използва при споделяне в %1$s, а предпочитате да се показва различно заглавие, въведете го тук.

en: If you had a .htaccess file and it was editable, you could edit it from here.
bg: Ако съществуваше .htaccess файл с права за редактиране, можеше да променяте неговото съдържание оттук.

en: If you had a robots.txt file and it was editable, you could edit it from here.
bg: Ако съществуваше robots.txt файл с права за редактиране, можеше да променяте неговото съдържание оттук.

en: If you have a Google+ page for your business, add that URL here and link it on your %1$sGoogle+%2$s page&#8217;s about page.
bg: Ако вашият бизнес има Google+ страница, въведете нейния URL адрес тук и поставете връзка към сайта в секцията About (Информация) на %1$sGoogle+%2$s страницата&#8217;.

en: If you have a Google+ page for your business, add that URL here and link it on your Google+ page's about page.
bg: Ако имате Google+ страница за вашия бизнес, добавете нейния URL тук и добавете адреса на вашия сайт в About секцията на самата Google+ страница.

en: If you have already confirmed your website with Pinterest, you can skip the step below.
bg: Ако вече сте свързали сайта си с Pinterest, можете да прескочите следващата стъпка.

en: If you type something above it will override your %smeta keywords template%s.
bg: Ако напишете нещо в полето отгоре, то ще презапише вашия %smeta шаблон за ключови думи%s.

en: If you use Google Analytics campaign parameters starting with %s, check this box. However, you're advised not to use these. Instead, use the version with a hash.
bg: Ако използвате URL параметри за следене на кампании в Google Analytics, които започват с %s, активирайте тази функция. Имайте предвид обаче, че е препоръчително да не използвате такъв разделител на параметрите, а да употребявате хеш (#).

en: If you want to exclude certain post types and/or taxonomies, you can also set that on this page.
bg: Ако желаете да изключите някои типове публикации и/или категории, можете да го направите от тази страница.

en: If you want to override the image used on %s for this post, upload / choose an image or add the URL here.
bg: Ако искате да изберете ръчно изображението, което да се показва при споделяне на публикацията в %s, качете/изберете изображение или добавете неговия URL тук.

en: If you want to prevent /page/2/ and further of any archive to show up in the search results, set this to "noindex".
bg: Ако искате да попречите на показването на архивни страници от вида /page/2/ да се показват в резултатите от търсене, активирайте тази функция.

en: If you want to restore a site to the default %s settings, press this button.
bg: Използвайте този бутон, за да възстановите настройките по подразбиране на %s за този сайт.

en: If you want to use an image for sharing on %1$s, you can upload / choose an image or add the image URL here.
bg: Ако искате да посочите изображение за споделяне в %1$s, можете да качите или посочите изображение, или да въведете неговия URL адрес тук.

en: If you would like us to keep you up-to-date regarding %1$s and other plugins by Yoast, subscribe to our newsletter:
bg: Ако искате да сте винаги информирани за новостите в %1$s и други разширения на Yoast, абонирайте се за нашия email бюлетин:

en: If you're running a one author blog, the author archive will be exactly the same as your homepage. This is what's called a %1$sduplicate content problem%2$s.
bg: Ако поддържате блог само с един автор, авторският архив ще изглежда по абсолютно същия начин като заглавната страница на блога. Това е пример за %1$sпроблем с дублирането на съдържание%2$s.

en: If you've used another SEO plugin, try the %sSEO Data Transporter%s plugin to move your data into this plugin, it rocks!
bg: Ако сте използвали друг SEO плъгин, пробвайте %sSEO Data Transporter%s plugin за да импортнете вашата информация в този плъгин, този кърти!

en: If your .htaccess were writable, you could edit it from here.
bg: Ако разрешите файла .htaccess за запис, ще можете да го редактирате оттук.

en: If your robots.txt were writable, you could edit it from here.
bg: Ако разрешите файла robots.txt за запис, ще можете да го редактирате оттук.

en: Image URL
bg: Адрес на изображението

en: Implement the following suggestions to further optimize your site for SEO.
bg: Реализирайте следните предложения, за да оптимизирате допълнително своя сайт за SEO.

en: Import
bg: Импорт

en: Import and Export
bg: Импорт и експорт

en: Import from All-in-One SEO?
bg: Импорт от All-in-One SEO?

en: Import from HeadSpace2?
bg: Импорт от HeadSpace2?

en: Import from WooThemes SEO framework?
bg: Импортиране от модула WooThemes SEO?

en: Import from other SEO plugins
bg: Импорт от други SEO разширения

en: Import from wpSEO
bg: Импорт от wpSEO

en: Import settings
bg: Импорт на настройките

en: Import settings by locating <em>settings.zip</em> and clicking "Import settings"
bg: За да импортирате настройките, намерете файла <em>settings.zip</em> и кликнете върху "Импорт на настройките"

en: Import settings from other SEO plugins and export your settings for re-use on (another) blog.
bg: Служи за импорт на настройки от други плъгини за SEO и експорт на вашите настройки за повторна употреба (може и в друг сайт).

en: Improvements
bg: Подобрения

en: In sitemap
bg: включени в картата на сайта

en: In the specified meta description, consider: How does it compare to the competition? Could it be made more appealing?
bg: Когато съставяте текста за полето meta description, помислете как се представяте спрямо конкуренцията. Можете ли да направите текста по-привлекателен?

en: Include %1$s in sitemap?
bg: Добавяне на %1$s към картата на сайта?

en: Include Taxonomy Metadata
bg: Включване на мета данните за категориите

en: Incorrect Google Authorization Code.
bg: Невалиден оторизационен код.

en: Indexability check by %1$s
bg: Проверка на възможността за индексация чрез %1$s

en: Instagram URL
bg: Адрес в Instagram

en: Integrations
bg: Интеграции

en: Introduction Tour
bg: Представяне на възможностите

en: Is your webserver low on memory? Decrease the entries per sitemap (default: 1000) to reduce load.
bg: Достатъчно ли е паметта на вашия сървър? Намалете бройката на URL адреси във всеки XML sitemap файл (по подразбиране: 1000), за да редуцирате натоварването.

en: Issue categories
bg: Категории с проблеми

en: Keep
bg: Запазване

en: Keyword Research
bg: Проучване на ключова дума

en: Keyword:
bg: Ключова дума:

en: Knowledge base
bg: База знания

en: Last crawled
bg: Последно обхождане

en: Latest Changes
bg: Най-новите промени

en: Lead Architect
bg: Главен архитект

en: License Key
bg: Лицензен ключ

en: License status
bg: Статус на лиценз

en: Licenses
bg: Лицензи

en: Like this plugin?
bg: Харесва ли ви това разширение?

en: Linguist
bg: Лингвист

en: LinkedIn URL
bg: Адрес в LinkedIn

en: Loading...
bg: Зареждане...

en: Make %1$s primary %2$s
bg: %1$s да стане основна %2$s

en: Mark as fixed
bg: Маркиране като поправено

en: Mark as fixed:
bg: Маркиране като поправено:

en: Mark this issue as fixed in %1$s.
bg: Маркиране на проблема като коригиран в %1$s.

en: Mark this result in the text
bg: Маркиране на резултата в текста

en: Max entries per sitemap
bg: Максимален брой записи в sitemap файл

en: Meta Desc.
bg: Мета описание

en: Meta Robots Advanced
bg: Разширени мета Robots

en: Meta description
bg: Meta описание

en: Meta description not set.
bg: Полето meta description е празно.

en: Meta description preview:
bg: Преглед на полето meta description:

en: Meta description template
bg: Шаблон за meta description

en: Meta description to use for Author page
bg: Мета описание за авторска страница

en: Meta keywords
bg: Мета ключови думи

en: Meta keywords template
bg: Шаблон за meta keywords

en: Meta keywords to use for Author page
bg: Мета ключови думи за авторска страница

en: Meta keywords used on the archive page for this term.
bg: Мета ключовите думи на архивната страница за този термин.

en: Mobile-Friendly Test
bg: Тест за мобилна съвместимост

en: Modern IE Site Scan
bg: Сканиране на сайта с Modern.IE

en: More %1$s
bg: Повече %1$s

en: More info can be found %1$son our knowledge base%2$s.
bg: Повече информация ще откриете в нашата %1$sбаза знания%2$s.

en: MultiSite Settings
bg: MultiSite настройки

en: Multiple focus keywords is a %s feature
bg: Добавяне на множество ключови думи е %s функция

en: MySpace URL
bg: Адрес в MySpace

en: NO ODP
bg: Без ODP

en: Need more help?
bg: Нуждаете се от още помощ?

en: Needs improvement
bg: Нуждае се от подобрение

en: Never include
bg: Да не се добавя никога

en: New %1$s Title
bg: Ново %1$s заглавие

en: New URL:
bg: Нов URL:

en: New Yoast Meta Description
bg: Ново Yoast мета описание

en: New sites in the network inherit their SEO settings from this site
bg: Нови сайтове в мрежата наследяват своите SEO настройки от този сайт

en: Next
bg: Напред

en: No Archive
bg: Без архив

en: No Image Index
bg: Няма индекс на изображението

en: No Snippet
bg: Без извадка

en: No doubt you've used an SEO plugin before if this site isn't new. Let's make it easy on you, you can import the data below. If you want, you can import first, check if it was imported correctly, and then import &amp; delete. No duplicate data will be imported.
bg: Без съмнение сте използвали разширение за SEO досега, освен ако този сайт не е нов. Затова искаме да ви улесним, като ви предоставим възможност да импортирате данните от другото SEO разширение. Ако предпочитате, може първо да направите пробно импортиране, да се уверите, че то е преминало успешно и чак след това да направите импорт с изтриване. Дублирани данни няма да бъдат импортирани.

en: No focus keyword set.
bg: Не е зададена ключова дума.

en: No focus keyword was set for this page. If you do not set a focus keyword, no score can be calculated.
bg: За тази страница не е зададена целева ключова дума. Ако не зададете такава дума/фраза, не може да бъде калкулирана оценка.

en: No images appear in this page, consider adding some as appropriate.
bg: Страницата не съдържа изображения. Препоръчително е да добавите няколко подходящи.

en: No index
bg: Noindex

en: No links appear in this page, consider adding some as appropriate.
bg: Страницата не съдържа изходящи връзки. Преценете дали е възможно да добавите подходящи връзки.

en: No meta description has been specified, search engines will display copy from the page instead.
bg: Не е зададено специфично съдържание на полето meta description, заради което търсачките ще използват част от съдържанието на страницата.

en: No numeric value was received.
bg: Не е получена цифрова стойност.

en: No redirect
bg: изключено

en: No results found.
bg: Не са открити резултати.

en: No settings found in file.
bg: Във файла не са намерени настройки.

en: No taxonomy metadata found
bg: Не са намерени метаданни за структурата на категориите

en: Noindex this %s
bg: Noindex този %s

en: None
bg: Няма

en: None of your paragraphs are too long, which is great.
bg: Текстът не съдържа параграфи с прекалено голяма дължина, което е отлично.

en: None of your paragraphs are too short, which is great.
bg: Текстът не съдържа параграфи с прекалено малка дължина, което е отлично.

en: Not available
bg: Липсва

en: Not found
bg: Не е открит

en: Not in sitemap
bg: изключени от картата на сайта

en: Note that not all variables can be used in every template.
bg: Имайте предвид, че не всички променливи могат да се използват във всеки шаблон.

en: Note: instead of templates these are the actual titles and meta descriptions for these custom post type archive pages.
bg: Внимание: вместо шаблони, това са реалните заглавия и мета описания за архивните страници за потребителски дефинираните типове публикации.

en: Note: this feature has been deprecated, as the SEO value is close to 0 these days. If you disable it you will not be able to put it back on.
bg: Забележка: тази функция вече не се поддържа, тъй като нейната SEO стойност в днешно време клони към нулата. Ако я деактивирате, няма да можете да я включите обратно.

en: Now click on the &#8216;%1$sPost Types%2$s&#8217;-tab, as this will be our example.
bg: Сега кликнете върху панела %1$sТипове публикации%2$s, тъй като ще използваме него за пример.

en: OK
bg: ОК

en: OK SEO score
bg: Приемлив SEO резултат

en: On the Other tab you can change sitewide meta settings, like enable meta keywords.
bg: В панел "Други" можете да промените настройките за мета данни за целия сайт, например активирането на meta keywords.

en: On the archives tab you can set templates for specific pages like author archives, search results and more.
bg: В панел "Архиви" можете да зададете шаблонни настройки за специфични страници като авторски архиви, резултати от търсене и др.

en: On this tab you can enable the %1$sFacebook Open Graph%2$s functionality from this plugin, as well as assign a Facebook user or Application to be the admin of your site, so you can view the Facebook insights.
bg: В този панел можете да разрешите %1$sFacebook Open Graph%2$s функционалност, както и да посочите Facebook потребител или приложение за администратор на Вашият сайт, за да получите достъп до статистиките на Facebook (Insights).

en: On this tab you can verify your site with Pinterest and enter your Pinterest account.
bg: В този панел можете да потвърдите връзката на вашия сайт с Pinterest и да въведете вашия Pinterest акаунт.

en: Once Weekly
bg: Веднъж седмично

en: Once you&#8217;ve purchased %1$s or any other premium Yoast plugin, you&#8217;ll have to enter a license key. You can do so on the Licenses-tab. Once you&#8217;ve activated your premium plugin, you can use all its powerful features.
bg: След като закупите %1$s или друго платено разширение на Yoast, трябва да въведете получения лицензен ключ. Това става от панела "Лицензи". След като активирате лиценза, ще получите достъп до всичките функции на съответното разширение.

en: Open
bg: Отваряне

en: Optimize your videos to show them off in search results and get more clicks!
bg: Оптимизира вашите видео клипове да се показват в резултатите от търсене и да получават повече посещения.

en: Order a Website Review and we will tell you what to improve to attract more visitors!
bg: Поръчайте анализ на web сайт от нас и ще ви кажем какво да подобрите, за да привлечете повече посетители!

en: Other
bg: Други

en: Other variables not to clean
bg: Други променливи, които не трябва да се изчистват

en: Page %1$d of %2$d
bg: Страница %1$d от %2$d

en: Page URL/Slug
bg: URL/Кратко име на страницата (slug)

en: Page not found
bg: Страницата не е намерена

en: Paging comments is enabled, this is not needed in 999 out of 1000 cases, we recommend to disable it.
bg: Странирането на коментарите е активирано. Тази функция не е необходима в 999 от 1000 случая и ви препоръчваме да я изключите.

en: Paste your %s license key here..
bg: Въведете вашия %s лицензен ключ тук.

en: People make mistakes in their links towards you sometimes, or unwanted parameters are added to the end of your URLs, this allows you to redirect them all away. Please note that while this is a feature that is actively maintained, it is known to break several plugins, and should for that reason be the first feature you disable when you encounter issues after installing this plugin.
bg: Понякога другите потребители допускат грешки, когато създават връзки към вашето съдържание. Друг път към края на вашите URL адреси се добавят нежелани параметри. Тази функция ви позволява все пак да пренасочвате всички тези "грозни" връзки. Имайте предвид, че макар тази функционалност на WordPress SEO да се поддържа активно, са известни случаи на несъвместимост с други разширения. Поради тази причина това е първата функция, която ви съветваме да деактивирате, ако забележите проблеми със сайта след инсталирането на разширението.

en: Permalinks
bg: Постоянни връзки

en: Person
bg: Частно лице

en: Pick the main keyword or keyphrase that this post/page is about. %sLearn more about the Focus Keyword%s.
bg: Посочете основната ключова дума или фраза, за която се отнася тази публикация. %sНаучете повече за ключовите думи%s.

en: Pinterest Rich Pins Validator
bg: Pinterest Rich Pins Валидатор

en: Pinterest URL
bg: Адрес в Pinterest

en: Pinterest confirmation
bg: Pinterest свързване

en: Pinterest uses Open Graph metadata just like Facebook, so be sure to keep the Open Graph checkbox on the Facebook tab checked if you want to optimize your site for Pinterest.
bg: Pinterest използва Open Graph мета данни също както Facebook, затова се уверете, че настройката за ползване на Open Graph в панела за Facebook е активна, ако искате да оптимизирате сайта си за Pinterest.

en: Please create a page title.
bg: Задайте заглавие на страницата.

en: Please enter a license key in the field below first.
bg: Най-напред въведете лицензен ключ в полето отдолу.

en: Please enter the Google Authorization Code in the field below and press the Authenticate button.
bg: Въведете кода в полето отдолу и натиснете бутона "Автентикация".

en: Please enter the maximum number of entries per sitemap page (defaults to %s, you might want to lower this to prevent memory issues on some installs):
bg: Въведете максималния брой записи за sitemap файл (по подразбиране: %s, можете да намалите тази стойност, за да избегнете проблеми с преразход на памет в някои системи):

en: Please make sure both fields are filled.
bg: Уверете се, че и двете полета са попълнени.

en: Please provide a meta description by editing the snippet below.
bg: Въведете съдържание на полето meta description в редактора на извадката отдолу.

en: Please provide an SEO title by editing the snippet below.
bg: Въведете SEO заглавие в редактора на извадката отдолу.

en: Please select a valid post type for taxonomy "%s"
bg: Моля посочете валиден тип публикация за категория "%s"

en: Please select a valid taxonomy for post type "%s"
bg: Моля изберете валидна категория за публикация тип "%s"

en: Post Status
bg: Статус на публикацията

en: Post Type
bg: Вид публикация

en: Post Types
bg: Типове публикации

en: Post doesn't exist.
bg: Публикацията не съществува.

en: Post has an invalid Post Type: %s.
bg: Публикацията има невалиден тип: %s.

en: Post is set to noindex.
bg: Публикацията е със статут noindex.

en: Post type archive to show in breadcrumbs for taxonomies
bg: Тип на архива на публикациите, който да се показва в пътечките за структурата на сайта

en: Posts
bg: Публикации

en: Posts that are set to %s
bg: Публикации със зададен статус %s

en: Posts to exclude
bg: Публикации за изключване

en: Posts with OK SEO score
bg: Публикации с приемлив SEO резултат

en: Posts with bad SEO score
bg: Публикации с лош SEO резултат

en: Posts with good SEO score
bg: Публикации с добър SEO резултат

en: Posts without focus keyword
bg: Публикации без целева ключова дума

en: Prefix for Archive breadcrumbs
bg: Префикс за елементите на пътечката в архива

en: Prefix for Search Page breadcrumbs
bg: Префикс за елементите на пътечката в страницата за търсене

en: Prefix for archive pages:
bg: Префикс за архивните страници:

en: Prefix for breadcrumbs:
bg: Префикс за пътечките:

en: Prefix for search result pages:
bg: Префикс за страниците с резултати от търсения:

en: Prefix for the breadcrumb path
bg: Префикс за елементите на пътечката

en: Premium Support
bg: Платена поддръжка

en: Prevent cleaning out Google Analytics Campaign & Google AdWords Parameters.
bg: Предпазва от изтриване на параметрите за рекламни кампании, използвани от Google Analytics и Google AdWords.

en: Prevent cleaning out Google Site Search URLs.
bg: Предотвратяване "почистването" на URL адресите на Google Site Search.

en: Prevents search engines from using the DMOZ description in the search results for all pages on this site. Note: If you set a custom description for a page or post, it will have the %s tag regardless of this setting.
bg: Забранява на търсещите машини да използват DMOZ описанието в резултатите от търсене за всички страници от сайта. Забележка: ако сте въвели ръчно описание за страница или публикация, %s тагът задължително ще бъде активен независимо от настоящата настройка.

en: Preview
bg: Преглед

en: Preview &#8220;%s&#8221;
bg: Преглед на "%s"

en: Previous
bg: Назад

en: Primary
bg: Основна

en: Primary %s
bg: Основна %s

en: Privacy sensitive (FB admins and such), theme specific (title rewrite) and a few very site specific settings will not be imported to new blogs.
bg: Лични данни (например FB администратори), специфични за темите (презапис на заглавие), както и още няколко много специфични настройки, няма да бъдат импортирани в новите сайтове.

en: Problems
bg: Проблеми

en: Product Management
bg: Управление на продуктите

en: Profile
bg: Профил

en: Project Lead
bg: Ръководител на проекта

en: Publication date
bg: Дата на публикуване

en: QA & Translations Manager
bg: Мениджър по контрол на качеството и преводите

en: Quality Assurance & Testing
bg: Контрол на качеството и тестване

en: RSS
bg: RSS хранилка

en: Rank better locally and in Google Maps, without breaking a sweat!
bg: Показвайте се на по-предни позиции за местни търсения и в Google Maps, без никакви усилия!

en: Readability
bg: Четимост

en: Readability analysis
bg: Анализ на четимостта

en: Reauthenticate with Google
bg: Повторна автентикация пред Google

en: Recalculating SEO scores for all pieces of content with a focus keyword.
bg: SEO резултатите за всички групи съдържание със зададена ключова дума/фраза се преизчисляват.

en: Redirect
bg: включено

en: Redirect attachment URLs to parent post URL.
bg: Пренасочване на URL адресите на приложените файлове към URL адреса на родителската публикация.

en: Redirect this broken URL and fix the error
bg: Пренасочване на този счупен URL и поправка на грешката

en: Redirect ugly URLs to clean permalinks. (Not recommended in many cases!)
bg: Пренасочване на "грозни" URL адреси към "чисти" постоянни връзки. (Не се препоръчва в редица случаи!)

en: Register now &raquo;
bg: Регистрирайте се сега &raquo;

en: Regular
bg: Стандартен

en: Reload crawl issues
bg: Презареждане на списъка с грешки при обхождане

en: Remove
bg: Премахване

en: Remove blog page from breadcrumbs
bg: Премахване на страницата от пътечката

en: Remove marks in the text
bg: Премахване на маркери в текста

en: Remove stop words from slugs.
bg: Премахване на маловажни думи от кратките URL имена на страниците.

en: Remove the %s variables.
bg: Премахване на параметъра %s.

en: Remove these ads?
bg: Как да премахнете тези реклами?

en: Removes the readability tab from the metabox and disables all readability-related suggestions.
bg: Премахва панела за четимостта от мета контейнера и изключва всички предложения, свързани с четимостта.

en: Replaced with a custom taxonomies description
bg: Заменено със зададено от потребителя описание на категориите

en: Replaced with a posts custom field value
bg: Заменено със стойност на потребителски дефинирано поле за публикацията

en: Replaced with a posts custom taxonomies, comma separated.
bg: Заменено с потребителски дефинирани категории за публикацията, разделени със запетая.

en: Replaced with the category description
bg: Заменено с описанието на категорията

en: Replaced with the current date
bg: Заменено с текущата дата

en: Replaced with the current day
bg: Заменено с днешната дата

en: Replaced with the current month
bg: Заменено с текущия месец

en: Replaced with the current page number
bg: Заменено с номера на текущата страницата

en: Replaced with the current page number with context (i.e. page 2 of 4)
bg: Заместено с номера на текущата страница с контекст (напр. страница 2 от 4)

en: Replaced with the current page total
bg: Заменено с текущия брой страници

en: Replaced with the current search phrase
bg: Заменено с текущата фраза за търсене

en: Replaced with the current tag/tags
bg: Заменено с текущия таг или тагове

en: Replaced with the current time
bg: Заменено с текущото време

en: Replaced with the current year
bg: Заменено с текущата година

en: Replaced with the date of the post/page
bg: Заменено с датата на публикацията/страницата

en: Replaced with the post categories (comma separated)
bg: Заменено с категориите на публикацията (разделени със запетая)

en: Replaced with the post type plural label
bg: Заменено с етикета за множествено число за тип на публикацията

en: Replaced with the post type single label
bg: Заменено с етикета за единствено число за тип на публикацията

en: Replaced with the post/page ID
bg: Заменено с идентификатора на публикацията/страницата

en: Replaced with the post/page author's 'Biographical Info'
bg: Заместено със съдържанието на полето 'Биографична информация' за автора на съответната публикация/страница

en: Replaced with the post/page author's 'nicename'
bg: Заменено с "приятното" име на автора на публикацията/страницата

en: Replaced with the post/page author's userid
bg: Заменено с потребителския идентификатор на автора на публикацията/страницата

en: Replaced with the post/page excerpt (or auto-generated if it does not exist)
bg: Заменено с извадката на публикацията/страницата (или автоматично генерирано, ако не съществува извадка)

en: Replaced with the post/page excerpt (without auto-generation)
bg: Заменено с извадката на публикацията/страницата (без автоматично генериране)

en: Replaced with the post/page modified time
bg: Заменено с времето на последна промяна на публикацията/страницата

en: Replaced with the posts focus keyword
bg: Заменено с ключовата дума за съответната публикация

en: Replaced with the primary category of the post/page
bg: Заменено с основната категория на публикацията/страницата

en: Replaced with the slug which caused the 404
bg: Заменено с краткото заглавие, което причинява 404

en: Replaced with the tag description
bg: Заменено с описанието на тага

en: Replaced with the term description
bg: Заменено с описанието на термина

en: Replaced with the term name
bg: Заменено с името на термина

en: Replaced with the title of the parent page of the current page
bg: Заместено със заглавието на родителската страница на текущата страница

en: Replaced with the title of the post/page
bg: Заменено със заглавието на публикацията/страницата

en: Request error: "%s" (%scommon license notices%s)
bg: Грешка в заявката: "%s" (%sнай-често срещани съобщения за лицензи%s)

en: Request timed out or site is blocking Google.
bg: Тайм-аут на аявката или сайтът блокира Google.

en: Response code
bg: HTTP код на отговора

en: Restore Default Settings
bg: Възстановяване на настройките по подразбиране

en: Restore site to default settings
bg: Възстановяване на първоначалните настройки на сайта

en: Restore site to defaults
bg: Възстановяване на настройките на сайта по подразбиране

en: Restore this item.
bg: Възстановяване

en: SEO Settings
bg: SEO настройки

en: SEO Title
bg: SEO заглавие

en: SEO title
bg: SEO заглавие

en: SEO title preview:
bg: Преглед на SEO заглавието:

en: SEO: Bad
bg: SEO: Лошо

en: SEO: Good
bg: SEO: Добро

en: SEO: No Focus Keyword
bg: SEO: Липсва целева ключова дума

en: SEO: OK
bg: SEO: Приемливо

en: SEO: Post Noindexed
bg: SEO: Публикацията не се индексира

en: Save MultiSite Settings
bg: Съхраняване на MultiSite настройките

en: Save Profile
bg: Запис на профила

en: Save changes to .htaccess
bg: Съхраняване на промените в .htaccess

en: Save changes to Robots.txt
bg: Съхраняване на промените в robots.txt

en: Save your settings to activate XML Sitemaps.
bg: За да се активират XML картите на сайта е нужно настройките да бъдат съхранени.

en: Seamlessly integrate WooCommerce with %1$s and get extra features!
bg: Интегрирайте WooCommerce чрез %1$s, за да получите допълнителни възможности!

en: Search
bg: Търсене

en: Search for "%s"
bg: Търсене за „%s“

en: Search pages
bg: Страници за търсене

en: Search the Yoast knowledge base
bg: Търсене в базата знания на Yoast

en: Security
bg: Сигурност

en: See the help tab for more info.
bg: Вижте панела "Помощ" за повече информация.

en: Separator between breadcrumbs
bg: Разделител между елементите на пътечката

en: Server Error
bg: Сървърна грешка

en: Server requires authentication or is blocking Googlebot from accessing the site.
bg: Сървърът изисква автентикация или блокира достъпа на Googlebot до сайта.

en: Setting "%s" is no longer used and has been discarded.
bg: Настройката "%s" вече не се използва и е премахната.

en: Settings
bg: Настройки

en: Settings Updated.
bg: Настройките са обновени.

en: Settings could not be imported:
bg: Настройките не могат да бъдат импортирани:

en: Settings successfully imported.
bg: Настройките бяха успешно импортирани.

en: Show
bg: показване

en: Show Blog page
bg: Показване на блог страница

en: Show information about errors in category 'Access Denied'
bg: Информация за грешки в категория 'Access Denied' (отказан достъп)

en: Show information about errors in category 'Blocked'
bg: Информация за грешки в категория 'Blocked' (блокиран)

en: Show information about errors in category 'Not Found'
bg: Информация за грешки в категория 'Not Found' (не е открит)

en: Show information about errors in category 'Other'
bg: Информация за грешки в категория 'Other' (други)

en: Show information about errors in category 'Server'
bg: Информация за грешки в категория 'Server' (сървър)

en: Show information about errors in category 'Soft 404'
bg: Информация за грешки в категория 'Soft 404' (грешка 404 с пренасочване)

en: Show information about the content analysis
bg: Информация за инструмента за анализ на съдържание

en: Show information about the focus keyword
bg: Информация за ключовата дума/фраза

en: Show information about the snippet editor
bg: Информация за редактора на извадки

en: Simply uncheck the box before "Break comments into pages..." on the %1$sComment settings page%2$s.
bg: Махнете отметката от опцията "Разделяне на коментарите на страници" в %1$sстраницата с настройки за коментарите%2$s.

en: Site Admins (default)
bg: Администратори на сайта (по подразбиране)

en: Site ID
bg: ID на сайта

en: Site-wide default: %s
bg: Настройка по подразбиране за целия сайт: %s

en: Sitewide meta settings
bg: Глобални настройки за meta

en: Sitewide settings
bg: Настройки за целия сайт

en: Slug
bg: Кратък адрес

en: Slug preview:
bg: Преглед на краткия адрес (slug):

en: Smartphone
bg: Смартфони

en: Snippet Editor Help
bg: Помощ за редактора на извадки

en: Snippet editor
bg: Редактор на извадката

en: Snippet preview
bg: Преглед на извадката

en: So remember: If you change the %sattachment redirection setting%s in the future, the below settings will take effect for *all* media items.
bg: Запомнете: ако промените настройката %sПренасочване на свързани файлове%s в бъдеще, настройките по-долу ще имат ефект върху *всички* медийни елементи.

en: So, we&#8217;ve come to the end of the tour. If you like the plugin, please %srate it 5 stars on WordPress.org%s!
bg: Това е краят на краткото представяне на възможностите. Ако харесвате това разширение, дайте му %s5-звезден рейтинг в WordPress.org%s!

en: Social
bg: Социални профили

en: Social settings
bg: Социални настройки

en: Something went wrong. Please try again later.
bg: Възникна проблем. Моля опитайте пак по-късно.

en: Special Pages
bg: Специални страници

en: Start Tour
bg: Начало на представянето

en: Strip the category base (usually %s) from the category URL.
bg: Премахване на базата за категорията (обичайно %s) от URL адреса на категорията.

en: Subpages of archives
bg: Под-страници на архиви

en: Subscribe
bg: Абониране

en: Subscribe to our Newsletter
bg: Абонирайте се за нашия бюлетин

en: Successfully cleared all Facebook Data
bg: Всички данни за Facebook бяха изчистени успешно

en: Successfully removed admin %s
bg: Успешно премахнахте админа %s

en: Summary
bg: Обобщение

en: Summary with large image
bg: Обобщение с голямо изображение

en: Super Admins only
bg: Само Super Администратори

en: Symbols are shown in the size they'll appear in the search results.
bg: Символите се показват със същия размер, с който ще се появят в страниците с резултати от търсене.

en: Tab: Security
bg: Панел: Сигурност

en: Tab: Webmaster Tools
bg: Панел: Webmaster инструменти

en: Tab: Your Info / Company Info
bg: Панел: Информация за вас / Информация за фирмата

en: Take note:
bg: Обърнете внимание:

en: Take the Yoast SEO for WordPress Training course and become a certified Yoast SEO for WordPress expert!
bg: Изкарайте курса за работа с разширението Yoast SEO за WordPress, за да станете сертифициран експерт по Yoast SEO за WordPress!

en: Take the online Basic SEO Training course and learn the fundamentals of SEO!
bg: Изкарайте курса за базово SEO обучение, за да научите основите на оптимизацията за търсещи машини!

en: Take the online SEO Copywriting Training course and learn how to write awesome copy that ranks!
bg: Изкарайте онлайн курса SEO Copywriting Training и научете как да пишете страхотни текстове, които да се показват на челните места в страниците с резултати!

en: Take this tour to quickly learn about the use of this plugin.
bg: Това представяне ви позволява бързо да научите как да ползвате възможностите на разширението.

en: Taxonomies
bg: Категории

en: Taxonomy to show in breadcrumbs for post types
bg: Нива от структурата на сайта, които да се показват в пътечката за различните видове публикации

en: Template explanation
bg: Обяснение на шаблона

en: Templates and settings
bg: Шаблони и настройки

en: Term is set to noindex.
bg: Терминът е дефиниран като noindex.

en: Tester
bg: Тестер

en: Thank you for updating %1$s!
bg: Благодарим Ви, че актуализирахте %1$s!

en: Thank you for using our plugin and good luck with your SEO!<br/><br/>Best,<br/>Team Yoast - %1$sYoast.com%2$s
bg: Благодарим ви, че използвате нашето разширение и ви пожелаваме успех в SEO!<br/><br/>Поздрави,<br/>Team Yoast - %1$sYoast.com%2$s

en: The %1$s data has been removed. You will have to reauthenticate if you want to retrieve the data again.
bg: Данните на %1$s са премахнати. Ако искате да ги извлечете пак, трябва да извършите повторна автентикация.

en: The %1$s plugin installation is incomplete. Please refer to %2$sinstallation instructions%3$s.
bg: Инсталацията на разширението %1$s е недовършена. Прочетете %2$sинструкциите за инсталация%3$s.

en: The %1$s plugin might cause issues when used in conjunction with %2$s.
bg: Разширението %1$s може да създаде проблеми при съвместна работа с %2$s.

en: The %1$ssentence length variation%2$s score is %3$s, which is less than the recommended minimum of %4$d. Try to alternate more between long and short sentences.
bg: Коефициентът на %1$sпроменливост на дължината на изреченията%2$s е %3$s, което е по-малко от препоръчителния минимум (%4$d). Опитайте се да подобрите комбинацията от дълги и кратки изречения.

en: The %1$ssentence length variation%2$s score is %3$s, which is more than or equal to the recommended minimum of %4$d. The text contains a nice combination of long and short sentences.
bg: Коефициентът на %1$sпроменливост на дължината на изреченията%2$s е %3$s, което е повече от препоръчителния минимум (%4$d). Текстът съдържа добро съчетание от дълги и кратки изречения.

en: The Breadcrumbs title is used in the breadcrumbs where this %s appears.
bg: Заглавието за пътеки се използва когато този %s се появява.

en: The SEO title contains the focus keyword, at the beginning which is considered to improve rankings.
bg: Заглавието на страницата започва с ключовата дума/фраза. Счита се, че това подобрява класирането.

en: The SEO title contains the focus keyword, but it does not appear at the beginning; try and move it to the beginning.
bg: Заглавието на страницата съдържа ключовата дума/фраза, но тя не се появява в началото. Опитайте се да я преместите в началото на заглавието.

en: The Standard PHP Library (SPL) extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
bg: Разширението Standard PHP Library (SPL) изглежда не е достъпно. Поискайте от вашата хостинг компания да го активира.

en: The URL that this page should redirect to.
bg: URL адресът, към който пренасочва тази страница.

en: The advanced section of the %1$s meta box allows a user to noindex posts or change the canonical. These are things you might not want if you don't trust your authors, so by default, only administrators can do this. Enabling the advanced box allows all users to change these settings.
bg: Панелът с разширени настройки на %1$s meta box позволява на потребителя да задава noindex атрибут на публикациите и да промени каноничния адрес. Това са неща, които може би не трябва да бъдат позволени, ако нямате доверие на своите автори, и затова по подразбиране само администраторите имат достъп до тези функции. Активацията на панела с разширени настройки позволява на всички потребители да променят тези параметри.

en: The amount of words following each of your subheadings doesn't exceed the recommended maximum of %1$d words, which is great.
bg: Броят на думите след всяко от подзаглавията не надвишава препоръчителния максимум (%1$d думи), което е отлично.

en: The canonical URL that this page should point to, leave empty to default to permalink. %sCross domain canonical%s supported too.
bg: Каноничен URL адрес, към който тази страница трябва да сочи. Оставете полето празно, за да използвате постоянната връзка по подразбиране. Поддържат се и %sканонични адреси към други домейни%s.

en: The canonical link is shown on the archive page for this term.
bg: Каноничната връзка се показва на архивните страници за този термин.

en: The copy scores %1$s in the %2$s test, which is considered %3$s to read. %4$s
bg: Текстът постига резултат %1$s в теста %2$s, което се приема %3$s за четене. %4$s

en: The default blog setting must be the numeric blog id of the blog you want to use as default.
bg: Стойността по подразбиране трябва да бъде цифровият идентификатор на блога, който искате да използвате като отправна точка.

en: The default card type to use
bg: Тип карта за използване по подразбиране

en: The featured image should be at least 200x200 pixels to be picked up by Facebook and other social media sites.
bg: Основното изображение трябва да е с размери минимум 200х200 пиксела, за да бъде възприето от Facebook и други социални мрежи.

en: The filter extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
bg: Филтриращото разширение изглежда недостъпно. Моля обърнете се към Вашия уеб хост, за да го активирате.

en: The first tab will show you site-wide settings for titles, normally you'll only need to change the Title Separator.
bg: Първият панел показва настройките за заглавията в целия сайт. Обичайно се налага само да промените разделителя в заглавието.

en: The first true all-in-one SEO solution for WordPress, including on-page content analysis, XML sitemaps and much more.
bg: Първото наистина напълно интегрирано SEO решение за WordPress с инструменти за анализ на съдържанието в самата страница, XML sitemap (карта на сайта) и много други възможности.

en: The focus keyword '%1$s' does not appear in the SEO title.
bg: Ключовата дума/фраза '%1$s' не присъства в заглавието на страницата.

en: The focus keyword appears in %2$d (out of %1$d) subheadings in the copy. While not a major ranking factor, this is beneficial.
bg: Ключовата дума/фраза се появява в %2$d (от общо %1$d) подзаглавия в текста. Макар да не е водещ фактор за класиране, от това има полза.

en: The focus keyword appears in the URL for this page.
bg: Ключовата дума/фраза присъства в URL адреса на страницата.

en: The focus keyword appears in the first paragraph of the copy.
bg: Ключовата дума се съдържа в първия параграф на съдържанието.

en: The focus keyword does not appear in the URL for this page. If you decide to rename the URL be sure to check the old URL 301 redirects to the new one!
bg: Ключовата дума/фраза не присъства в URL адреса на страницата. Ако планирате да промените URL адреса, не забравяйте да проверите дали старият URL прави пренасочване тип 301 към новия адрес!

en: The focus keyword doesn't appear in the first paragraph of the copy. Make sure the topic is clear immediately.
bg: Ключовата дума не присъства в първия параграф на текста. Препоръчително е темата на публикацията да става ясна незабавно.

en: The following file(s) is/are blocking your XML sitemaps from working properly:
bg: Следните файлове пречат и/или блокират правилната работа на XML картата на сайта:

en: The frontpage settings allow you to set meta-data for your homepage, whereas the default settings allow you to set a fallback for all posts/pages without images.
bg: Настройките на заглавната страница ви позволяват да задавате мета данни за началната страница на сайта. Настройките по подразбиране служат за резервен вариант за всички постове и страници, които не съдържат изображения.

en: The images on this page are missing alt attributes.
bg: Изображенията на тази страница нямат alt атрибути.

en: The images on this page contain alt attributes with the focus keyword.
bg: Изображенията на тази страница имат alt атрибути с ключовата дума/фраза.

en: The images on this page contain alt attributes.
bg: Изображенията на тази страница имат alt атрибути.

en: The images on this page do not have alt attributes containing your focus keyword.
bg: Изображенията на тази страница нямат alt атрибути, които да съдържат ключовата дума/фраза.

en: The issues have been successfully reloaded!
bg: Списъкът с проблеми беше актуализиран успешно.

en: The keyword density is %1$s, which is a bit low; the focus keyword was found %2$d times.
bg: Плътността на ключовата дума е %1$s%, което е малко недостатъчно. Ключовата дума е употребена %2$d пъти.

en: The keyword density is %1$s, which is great; the focus keyword was found %2$d times.
bg: Плътността на ключовата дума е %1$s%, което е отлично. Ключовата дума е употребена %2$d пъти.

en: The keyword density is %1$s, which is over the advised %3$s maximum; the focus keyword was found %2$d times.
bg: Плътността на ключовата дума е %1$s%, което е над препоръчителния максимум от %3$s. Ключовата дума е открита %2$d пъти.

en: The keyword density is %1$s, which is way over the advised %3$s maximum; the focus keyword was found %2$d times.
bg: Плътността на ключовата дума е %1$s%, което е много над препоръчителния максимум от %3$s. Ключовата дума е употребена %2$d пъти.

en: The length of all subheadings is less than or equal to the recommended maximum of %1$d characters, which is great.
bg: Дължината на всички подзаглавия е по-малка или равна на препоръчителния максимум (%1$d символа), което е отлично.

en: The meta description contains %1$d sentence %2$sover %3$s words%4$s. Try to shorten this sentence. | The meta description contains %1$d sentences %2$sover %3$s words%4$s. Try to shorten these sentences.
bg[0]: Полето meta description съдържа %1$d изречение с дължина %2$sнад %3$s думи%4$s. Опитайте да го съкратите.
bg[1]: Полето meta description съдържа %1$d изречения с дължина %2$sнад %3$s думи%4$s. Опитайте да ги съкратите.

en: The meta description contains no sentences %1$sover %2$s words%3$s.
bg: Полето meta description не съдържа изречения с дължина %1$sнад %2$s думи%3$s.

en: The meta description contains the focus keyword.
bg: Мета описанието съдържа ключовата дума/фраза.

en: The meta description is under %1$d characters, however up to %2$d characters are available.
bg: Дължината на полето meta description е под %1$d символа. Допустимата дължина е %2$d символа.

en: The number of words following %1$d of your subheadings is less than or equal to the recommended minimum of %2$d words. Consider deleting that particular subheading, or the following subheading. | The number of words following %1$d of your subheadings is less than or equal to the recommended minimum of %2$d words. Consider deleting those particular subheadings, or the subheading following each of them.
bg[0]: Броят думи след %1$d от подзаглавията е по-малък или равен на препоръчителния минимум (%2$d думи). Помислете дали не е по-добре да изтриете това или следващото подзаглавие.
bg[1]: Броят думи след %1$d от подзаглавията е по-малък или равен на препоръчителния минимум (%2$d думи). Помислете дали не е по-добре да изтриете това или следващото подзаглавие.

en: The number of words following each of your subheadings exceeds the recommended minimum of %1$d words, which is great.
bg: Броят на думите след всяко от подзаглавията надвишава препоръчителния минимум (%1$d думи), което е отлично.

en: The old data of the imported plugin was deleted successfully.
bg: Старите данни от импортираното разширение са изтрити успешно.

en: The page title contains %1$d character, which is less than the recommended minimum of %2$d characters. Use the space to add keyword variations or create compelling call-to-action copy. | The page title contains %1$d characters, which is less than the recommended minimum of %2$d characters. Use the space to add keyword variations or create compelling call-to-action copy.
bg[0]: Заглавието на страницата съдържа %1$d символ, което е по-малко от препоръчителния минимум (%2$d символа). Използвайте останалото място, за да добавите вариации на ключовата дума или да създадете ангажиращ призив към действие.
bg[1]: Заглавието на страницата съдържа %1$d символа, което е по-малко от препоръчителния минимум (%2$d символа). Използвайте останалото място, за да добавите вариации на ключовата дума или да създадете ангажиращ призив към действие.

en: The page title contains %1$d character, which is more than the viewable limit of %2$d characters; some words will not be visible to users in your listing. | The page title contains %1$d characters, which is more than the viewable limit of %2$d characters; some words will not be visible to users in your listing.
bg[0]: Заглавието на страницата съдържа %1$d символ, което е повече от лимита за визуализиране (%2$d символа). Някаква част от заглавието няма да се показва на потребителите в извадката, която търсачката показва в страницата с резултати.
bg[1]: Заглавието на страницата съдържа %1$d символа, което е повече от лимита за визуализиране (%2$d символа). Някаква част от заглавието няма да се показва на потребителите в извадката, която търсачката показва в страницата с резултати.

en: The page title is between the %1$d character minimum and the recommended %2$d character maximum.
bg: Заглавието на страницата е в границите на минималния (%1$d) и препоръчителния максимален (%2$d) брой символи.

en: The plugin All-In-One-SEO has been detected. Do you want to %simport its settings%s?
bg: Открито е разширението All-In-One-SEO. Желаете ли да %sимпортирате неговите настройки%s?

en: The plugin wpSEO has been detected. Do you want to %simport its settings%s?
bg: Намерено е разширението wpSEO. Желаете ли да %sимпортирате неговите настройки%s?

en: The post %s appeared first on %s.
bg: Материалът %s е публикуван за пръв път на %s.

en: The powerful functions of %1$s can be extended with %3$sYoast premium plugins%4$s. These premium plugins require the installation of %1$s or %2$s and add specific functionality. You can read all about the Yoast Premium Plugins %3$shere%4$s.
bg: Богатата функционалност на %1$s може да се разшири допълнително чрез %3$sплатени разширения от Yoast%4$s. Тези разширения изискват наличието на %1$s или %2$s и добавят специфични функции. Можете да научите всичко за платените разширения на Yoast %3$sтук%4$s.

en: The premium version of %1$s with more features & support.
bg: Платената версия на %1$s предлага още по-богати възможности и осигурява професионална поддръжка.

en: The recommended image size for %1$s is %2$spx.
bg: Препоръчителният размер на изображенията за %1$s е %2$spx.

en: The separator defined in your theme's %s tag.
bg: Разделителят, дефиниран в %s тага на използваната тема.

en: The site's name
bg: Име на сайта

en: The site's tag line / description
bg: Поле за под-заглавие/описание на сайта

en: The slug for this page contains a %1$sstop word%2$s, consider removing it. | The slug for this page contains %1$sstop words%2$s, consider removing them.
bg[0]: Краткото име на страницата (slug) съдържа %1$sмаловажна дума%2$s, която е добре да премахнете.
bg[1]: Краткото име на страницата (slug) съдържа %1$sмаловажни думи%2$s, които е добре да премахнете.

en: The slug for this page is a bit long, consider shortening it.
bg: Краткото име на тази страница е твърде дълго. За препоръчване е да го скъсите.

en: The specified meta description is over %1$d characters. Reducing it will ensure the entire description is visible.
bg: Зададеното meta описание надхвърля %1$d символа. Ако го намалите, ще може да се вижда изцяло в резултатите на търсачките.

en: The target URL doesn't exist, but your server is not returning a 404 (file not found) error.
bg: URL адресът не съществува, но сървърът не връща грешка 404 (file not found).

en: The templates are built using variables. You can find all these variables in the help tab (in the top-right corner of the page). The settings allow you to set specific behavior for the post types.
bg: Шаблоните се конструират с помощта на променливи. Можете да намерите описание на всички възможни променливи в панела "Помощ" (в горния десен ъгъл на страницата). Настройките ви позволяват да зададете специфично поведение на отделните видове публикации.

en: The text contains %1$d subheading, which is great. | The text contains %1$d subheadings, which is great.
bg[0]: Текстът съдържа %1$d подзаглавия, което е отлично.
bg[1]: Текстът съдържа %1$d подзаглавия, което е отлично.

en: The text contains %1$d word, this is below the %2$d word recommended minimum. Add more useful content on this topic for readers. | The text contains %1$d words, this is below the %2$d word recommended minimum. Add more useful content on this topic for readers.
bg[0]: Текстът съдържа %1$d дума, което е под препоръчителния минимум (%2$d). Добавете повече полезна за читателите информация.
bg[1]: Текстът съдържа %1$d думи, което е под препоръчителния минимум (%2$d). Добавете повече полезна за читателите информация.

en: The text contains %1$d word, this is far too low and should be increased. | The text contains %1$d words, this is far too low and should be increased.
bg[0]: Текстът съдържа %1$d дума. Това е прекалено малко и трябва да бъде увеличено.
bg[1]: Текстът съдържа %1$d думи. Това е прекалено малко и трябва да бъде увеличено.

en: The text contains %1$d word, this is more than the %2$d word recommended minimum. | The text contains %1$d words, this is more than the %2$d word recommended minimum.
bg[0]: Текстът съдържа %1$d думи, което е повече от препоръчителния минимум (%2$d).
bg[1]: Текстът съдържа %1$d думи, което е повече от препоръчителния минимум (%2$d).

en: The text contains %1$d word, this is slightly below the %2$d word recommended minimum. Add a bit more copy. | The text contains %1$d words, this is slightly below the %2$d word recommended minimum. Add a bit more copy.
bg[0]: Текстът съдържа %1$d дума, което е малко по-малко от препоръчителния минимум (%2$d).
bg[1]: Текстът съдържа %1$d думи, което е малко по-малко от препоръчителния минимум (%2$d).

en: The text contains %1$d word, which is below the recommended minimum of %2$d word. Add more useful content on this topic for readers. | The text contains %1$d words, which is below the recommended minimum of %2$d words. Add more useful content on this topic for readers.
bg[0]: Текстът съдържа %1$d дума. Това е по-малко от препоръчителния минимум от %2$d думи. Добавете повече полезно за читателите съдържание по темата.
bg[1]: Текстът съдържа %1$d думи. Това е по-малко от препоръчителния минимум от %2$d думи. Добавете повече полезно за читателите съдържание по темата.

en: The text contains %1$d word, which is far too low. Increase the word count. | The text contains %1$d words, which is far too low. Increase the word count.
bg[0]: Текстът съдържа %1$d думи, което е твърде недостатъчно. Добавете повече съдържание.
bg[1]: Текстът съдържа %1$d думи, което е твърде недостатъчно. Добавете повече съдържание.

en: The text contains %1$d word, which is more than the recommended minimum of %2$d word. | The text contains %1$d words, which is more than the recommended minimum of %2$d words.
bg[0]: Текстът съдържа %1$d думи, което е повече от препоръчителния минимум (%2$d думи).
bg[1]: Текстът съдържа %1$d думи, което е повече от препоръчителния минимум (%2$d думи).

en: The text contains %1$d word, which is slightly below the recommended minimum of %2$d word. Add a bit more copy. | The text contains %1$d words, which is slightly below the recommended minimum of %2$d words. Add a bit more copy.
bg[0]: Текстът съдържа %1$d думи, което е малко под препоръчителния минимум (%2$d думи). Добавете още съдържание.
bg[1]: Текстът съдържа %1$d думи, което е малко под препоръчителния минимум (%2$d думи). Добавете още съдържание.

en: The text does not contain any subheadings. Add at least one subheading.
bg: Текстът не съдържа подзаглавия. Добавете поне едно подзаглавие.

en: The title &amp; metas settings for %1$s are made up of variables that are replaced by specific values from the page when the page is displayed. The tabs on the left explain the available variables.
bg: Настройките в панела "Заглавия &amp; мета" в %1$s съдържат променливи, които се заместват от специфични стойности, когато съответната страница се зарежда. Възможните променливи са изброени в списъка отляво.

en: The user sitemap contains the author archive URLs for every user on your site.
bg: Картата на потребителите (user sitemap) съдържа авторските архивни линкове за всеки потребител във вашия сайт.

en: Theme License
bg: Лиценз за тема

en: There were no profiles found
bg: Не са открити профили

en: There&#8217;s more to learn about WordPress &amp; SEO than just using this plugin. A great start is our article %1$sthe definitive guide to WordPress SEO%2$s.
bg: Освен употребата на това разширение, има много неща за научаване за SEO оптимизация за WordPress. Една добра отправна точка е нашата статия %1$sПълно ръководство за SEO за WordPress%2$s.

en: These are the General settings for %1$s, here you can restart this tour or revert the %1$s settings to default.
bg: Това са общите настройки за %1$s. От тук можете да започнете отново обзора на възможностите или да възстановите настройките на %1$s по подразбиране.

en: These are the title, description and image used in the Open Graph meta tags on the front page of your site.
bg: Това са заглавието, описанието и използваното от Open Graph мета таговете изображение за началната страница на вашия сайт.

en: These pages will be %s by default, so they will never show up in search results.
bg: Тези страници ще са %s по подразбиране, за да не се показват никога в резултати от търсене.

en: This %s follows the indexation rules set under Metas and Titles, you can override it here.
bg: Тази %s следва правилата за индексация, зададени в панела "Заглавия &amp; мета". Можете да го промените оттук.

en: This Facebook user has already been added as an admin.
bg: Този Facebook потребител вече е добавен като администратор.

en: This data is shown as metadata in your site. It is intended to appear in Google's Knowledge Graph. You can be either a company, or a person, choose either:
bg: Тази информация се показва като мета данни във вашия сайт. Целта е тя да бъде включена в Knowledge Graph на Google. Може да се представите или като фирма, или като частно лице. Изберете:

en: This export includes taxonomy metadata
bg: Експортът съдържа метаданни за структурата на категориите

en: This feature is used to automatically add content to your RSS, more specifically, it's meant to add links back to your blog and your blog posts, so dumb scrapers will automatically add these links too, helping search engines identify you as the original source of the content.
bg: Тази функция се използва за автоматично добавяне на съдържание към вашия RSS. По-конкретно, нейната задача е да добавя връзки обратно към вашия блог и отделните публикации. Глупавите събирачки на съдържание (scrapers) ще добавят автоматично тези връзки, което ще помогне на търсещите машини да ви разпознаят като оригинален източник на съдържанието.

en: This helps you to create cleaner URLs by automatically removing the stopwords from them.
bg: Тази функция ви помага да създавате по-прегледни кратки имена (slugs) за URL адресите на страниците, като премахва думи, които не са основни носители на информация.

en: This image is used if the post/page being shared does not contain any images.
bg: Това изображение се използва, ако споделената публикация/страница не съдържа никакви изображения.

en: This is a rendering of what this post might look like in Google's search results. %sLearn more about the Snippet Preview%s.
bg: Примерна визуализация на връзката към тази публикация в резултатите от търсене на Google. %sНаучете повече за прегледа на извадките%s.

en: This is a settings export file for the %1$s plugin by Yoast.com
bg: Това е експортен файл с настройки за разширението %1$s by Yoast.com

en: This is the SEO & content analysis, a collection of checks that analyze the SEO & readability of your page. %sLearn more about the Yoast Content & SEO analysis%s.
bg: Това е разделът за SEO и анализ на съдържанието: набор тестове, които анализират нивото на оптимизация и четимост на страницата. %sНаучете повече за анализа на съдържание и оптимизация на Yoast%s.

en: This is the content analysis, a collection of content checks that analyze the content of your page. %sLearn more about the Content Analysis Tool%s.
bg: Това е анализаторът на съдържание – набор от проверки, които анализират съдържанието на вашите страници. %sНаучете повече за инструмента за анализ на съдържанието%s.

en: This is where you	set the titles and meta-information for all your post types, taxonomies, archives, special pages and for your homepage. The page is divided into different tabs. Make sure you check &#8217;em all out!
bg: Тук се задават→	заглавията и мета информацията за всички видове публикации, структура на категориите, архиви, страници със специално предназначение и заглавна страница на сайта. Настройките са обособени в няколко отделни панела – не пропускайте да разгледате всичките!

en: This is where you would enter the license keys for one of our premium plugins, should you activate one.
bg: Тук е мястото, където трябва да въведете лицензионен ключ за някое от нашите платени разширения, за да го активирате.

en: This must be an existing blog. Blog %s does not exist or has been marked as deleted.
bg: Това трябва да бъде съществуващ блог. Блогът %s не съществува или е маркиран като изтрит.

en: This page has %1$s nofollowed link(s) and %2$s normal outbound link(s).
bg: Тази страница има %1$s nofollow връзки и %2$s нормални изходящи връзки.

en: This page has %1$s outbound link(s), all nofollowed.
bg: Тази страница има %1$s изходящи връзки, всичките с атрибут nofollow.

en: This page has %1$s outbound link(s).
bg: Тази страница има %1$s изходящи връзки.

en: This plugin adds XML sitemaps to your site. The sitemaps are automatically updated when you publish a new post, page or custom post and Google and Bing will be automatically notified.
bg: Това разширение добавя XML карти (sitemaps) към вашия сайт. Тяхното съдържание се актуализира автоматично при всяко публикуване на нов пост или страница, а Google и Bing биват известявани за промяната.

en: This prevents threaded replies from working when the user has JavaScript disabled, but on a large site can mean a <em>huge</em> improvement in crawl efficiency for search engines when you have a lot of comments.
bg: Тази настройка забранява използването на вложени отговори, когато потребителят е изключил JavaScript в своя браузер, но за голям сайт това би означавало <em>огромно</em> подобрение на ефективността на индексацията от търсачките, когато под публикациите има много коментари.

en: This site has not been activated properly on yoast.com and thus cannot check for future updates. Please activate your site with a valid license key.
bg: Този сайт не е активиран правилно на yoast.com и затова не може да получава по-нататъшни актуализации. Моля активирайте сайта с валиден лицензионен ключ.

en: This tool allows you to quickly change important files for your SEO, like your robots.txt and, if you have one, your .htaccess file.
bg: Този инструмент ви позволява бързо да променяте важни за SEO файлове като robots.txt и .htaccess (ако използвате такъв)

en: This tool allows you to quickly change titles and descriptions of your posts and pages without having to go into the editor for each page.
bg: Този инструмент ви позволява бързо да промените заглавията и описанията на вашите постове и страници, без да се налага да ги редактирате поотделно.

en: Title
bg: Заглавие

en: Title &amp; Metas settings
bg: Настройки заглавия &amp; мета

en: Title Separator
bg: Разделител на заглавието

en: Title optimization
bg: Оптимизация на заглавието

en: Title template
bg: Заглавие на шаблона

en: Title to use for Author page
bg: Заглавие на авторска страница

en: Title to use for this page in breadcrumb paths
bg: Заглавие на страницата, което да се използва за пътечките

en: Titles &amp; Metas
bg: Заглавия &amp; мета

en: To %1$sconfirm your site with Pinterest%2$s, add the meta tag here:
bg: За да %1$sсвържете вашия сайт с Pinterest%2$s, добавете мета тага тук:

en: To allow %1$s to fetch your %2$s information, please enter your Google Authorization Code.
bg: За да може %1$s да извлече информацията от %2$s, моля въведете оторизационен код.

en: To be able to access %1$sFacebook Insights%2$s for your site, you need to specify a Facebook Admin. This can be a user. If you have an app for your site, you could use that as well.
bg: За да получите достъп до %sFacebook Insights%s за вашия сайт, трябва да посочите Facebook администратор. Това може да бъде потребител на Facebook, а ако имате Facebook приложение за сайта, можете да използвате и него.

en: To be able to access %1$sFacebook Insights%2$s, you need to add a user here. The name is used for reference only, the ID is used for verification.
bg: За да получите достъп до %1$sFacebook Insights%2$s, трябва да добавите потребител тук. Името се използва само за ваше удобство; верификацията се извършва по потребителския ID номер.

en: To be able to add and analyze multiple keywords for a post or page you need %1$s. You can buy the plugin, including one year of support, updates and upgrades, on %2$s.
bg: За да можете да добавяте повече от една ключова дума/фраза за дадена публикация или страница, се нуждаете от %1$s. Можете да закупите разширението с включена поддръжка и актуализации за 1 година, от %2$s.

en: To be able to contact our support team, you need %1$s. You can buy the plugin, including one year of support, updates and upgrades, on %2$s.
bg: За да се свържете с нашия екип по поддръжката, се нуждаете от %1$s. Можете да закупите разширението с включена едногодишна поддръжка, актуализации и допълнения, от %2$s.

en: To be able to create a redirect and fix this issue, you need %1$s. You can buy the plugin, including one year of support and updates, on %2$s.
bg: За да създадете пренасочване и да решите този проблем, се нуждаете от %1$s. Можете да закупите разширението, с включена едногодишна поддръжка и актуализации, от %2$s.

en: To inform Google about your social profiles, we need to know their URLs.
bg: За да информираме Google за вашите социални профили, трябва да знаем техните URL адреси.

en: Toggle license status
bg: Промяна на статуса

en: Tools
bg: Инструменти

en: Translation of %s
bg: Превод на %s

en: Try to make shorter sentences to improve readability.
bg: Опитайте се да съставяте по-кратки изречения, за да подобрите нивото на четимост на публикацията.

en: Try to make shorter sentences, using less difficult words to improve readability.
bg: Опитайте да съставяте по-кратки изречения и да употребявате по-лесни думи, за да подобрите четимостта.

en: Trying to build the sitemap cache key, but the postfix and prefix combination leaves too little room to do this. You are probably requesting a page that is way out of the expected range.
bg: Разширението се опитва да генерира ключ за кеширане на sitemap файловете, но комбинацията от представки и наставки оставя твърде малко място за това. Вероятно правите заявка за страница, която е далеч извън очаквания обхват.

en: Twitter Username
bg: Twitter име

en: Twitter metadata
bg: Twitter мета данни

en: Twitter username (without @)
bg: Twitter потребител (без @)

en: URL
bg: URL адрес

en: URL points to a non-existent page.
bg: URL адресът сочи към несъществуваща страница.

en: Unzipping failed - file settings.ini not found.
bg: Неуспешно разархивиране: файлът settings.ini не е намерен.

en: Unzipping failed with error "%s".
bg: Неуспешно разархивиране с грешка "%s".

en: Updated Robots.txt
bg: Файлът robots.txt е актуализиран

en: Updating this theme will lose any customizations you have made. 'Cancel' to stop, 'OK' to update.
bg: Обновяването на тази тема ще премахне всички промени, които сте направили ръчно. 'Cancel' за отказ или 'OK' за обновяване.

en: Upgrade to %1$s &raquo;
bg: Преминете към %1$s &raquo;

en: Upload Image
bg: Качване на изображение

en: Upload failed.
bg: Неуспешно качване.

en: Usage of this breadcrumbs feature is explained in %1$sour knowledge-base article on breadcrumbs implementation%2$s.
bg: Употребата на пътечки (breadcrumbs) е обяснена в %1$sстатията за имплементиране на пътечки%2$s в нашата база знания.

en: Use %1$s default (Currently: %2$s)
bg: Използване на настройката по подразбиране на %1$s (в момента: %2$s)

en: Use Image
bg: Използване на изображение

en: Use meta keywords tag?
bg: Използване на meta keywords таг?

en: User sitemap
bg: Карта на потребителите

en: Users without posts
bg: Потребители без публикации

en: Using this form you can reset a site to the default SEO settings.
bg: Използването на този формуляр позволява да се възвърнат стандартните SEO настройки.

en: Video tutorial
bg: Видео урок

en: View
bg: Показване

en: View &#8220;%s&#8221;
bg: Показване на "%s"

en: View Changes
bg: Списък с промени

en: WP Page Title
bg: Заглавие на WP страница

en: Want to be a %s Expert?
bg: Искате ли да станете %s експерт?

en: Want to help us develop? Read our %1$scontribution guidelines%2$s!
bg: Искате да ни помогнете с развитието? Прочетете нашето %1$sръководство за сътрудници%2$s!

en: Warning: even though you can set the meta robots setting here, the entire site is set to noindex in the sitewide privacy settings, so these settings won't have an effect.
bg: Внимание: въпреки че можете да задавате настройки за meta robots оттук, целият сайт е с активен noindex в глобалните настройки за сигурност и промените тук няма да имат ефект.

en: Warning: the variable %s cannot be used in this template.
bg: Внимание: променливата %s не може да се използва в този шаблон.

en: We couldn't create a connection to our API to verify your license key(s). Please ask your hosting company to allow outgoing connections from your server to %s.
bg: Не можахме да установим връзка с нашия сървър, за да потвърдим лицензния ключ. Моля инструктирайте вашата хостинг компания да разреши изходящите връзки от вашия сървър към %s.

en: We have detected the following issues that affect the SEO of your site.
bg: Открихме следните проблеми, които оказват ефект върху SEO оптимизацията на вашия сайт.

en: We're always grateful for patches from non-regular contributors, in Yoast SEO %s, patches from
    			the following people made it in:
bg: Винаги сме благодарни за промени по кода от външни сътрудници. Във версия %s на Yoast SEO са включени промени, направени от следните хора:

en: We've summarized the most recent changes in %s.
bg: Тук ще научите за най-новите промени в %s.

en: We've updated our SEO score algorithm. %1$sClick here to recalculate the SEO scores%2$s for all posts and pages.
bg: Нашият алгоритъм за изчисляване на SEO резултат е актуализиран. %1$sКликнете тук%2$s, за да преизчислите SEO резултатите за всички публикации и страници.

en: Webmaster Tools
bg: Webmaster инструменти

en: Webmaster Tools verification
bg: Свързване с Webmaster Tools

en: Website name
bg: Име на сайта

en: What are XML sitemaps?
bg: Какво представлява XML sitemap (карта на сайта)?

en: What does the plugin do with XML Sitemaps?
bg: Какво прави разширението с XML картата на сайта?

en: What’s new in %s
bg: Какво е новото във версия %s

en: While most of the development team is at %1$sYoast%2$s in the Netherlands, %3$s is created by a worldwide team.
bg: Макар по-голямата част от развойния екип да се числи към %1$sYoast%2$s в Холандия, %3$s е създаден от международен тим.

en: Who should have access to the %1$s settings
bg: Кои потребители да имат достъп до настройките на %1$s

en: Why Google won't display the right page title
bg: Защо Google не показва правилното заглавие на страница

en: With %1$sTwitter Cards%2$s, you can attach rich photos, videos and media experience to tweets that drive traffic to your website. Simply check the box, sign up for the service, and users who Tweet links to your content will have a &#8220;Card&#8221; added to the tweet that&#8217;s visible to all of their followers.
bg: Използвайки %1$sTwitter карти%2$s, вие можете да добавяте изображения, видео или други медии към twitter съобщенията, които да вкарват трафик в сайта. Активирайте функцията, регистрирайте се за услугата и към twitter съобщенията на потребителите, които споделят връзки към вашето съдържание, ще се добавя "карта", видима за всички следящи потребители.

en: WooThemes SEO framework settings &amp; data successfully imported.
bg: Настройките и данните от модула WooThemes SEO са импортирани успешно.

en: XML sitemap functionality
bg: Функции на XML картата на сайта

en: Yoast Developers
bg: Yoast разработчици

en: Yoast SEO has %1$snot been able to fetch your site’s indexability status%2$s from OnPage.org
bg: Yoast SEO не успя да извлече %1$sсъстоянието на индексацията на вашия сайт%2$s от OnPage.org

en: Yoast SEO has %1$snot fetched your site’s indexability status%2$s yet from OnPage.org
bg: Към момента Yoast SEO все още %1$sне е извлякъл резултатите за индексируемост на вашия сайт%2$s от OnPage.org

en: Yoast plugins share some code between them to make your site faster. As a result of that, we need all Yoast plugins to be up to date. We've detected this isn't the case, so please update the Yoast plugins that aren't up to date yet.
bg: Разширенията на Yoast споделят известно количество код помежду си, за да направят вашия сайт по-бърз. Поради тази причина е необходимо всички разширения на Yoast да се поддържат актуални. Забелязахме, че това не е така, затова моля актуализирайте неактуалните версии на използваните разширения.

en: You are not allowed to access this page.
bg: Нямате право на достъп до тази страница.

en: You are trying to load non-minified files, these are only available in our development package. Check out %1$s to see all the source files.
bg: Опитвате се да заредите файлове, които не са минифицирани. Тези файлове са достъпни само в нашия пакет за разработчици. На адрес %1$s можете да получите достъп до всички изходни файлове.

en: You can add the verification codes for the different Webmaster Tools programs here. We highly encourage you to check out both Google and Bing&#8217;s Webmaster Tools.
bg: Тук можете да добавите кодовете за проверка за различните Webmaster инструменти. Горещо ви препоръчваме също така да изпробвате Webmaster инструментите на Google и Bing.

en: You can choose to not include users without posts.
bg: Можете да изключите потребителите, които нямат публикации.

en: You can click on each element in the preview to jump to the Snippet Editor.
bg: Кликнете върху някой от елементите в прегледа, за да стартирате редактора на извадки.

en: You can determine the title and description for the blog page by %sediting the blog page itself &raquo;%s
bg: Можете да зададете заглавието и описанието на блог страницата, като %sредактирате самата блог страница &raquo;%s

en: You can determine the title and description for the front page by %sediting the front page itself &raquo;%s
bg: Можете да зададете заглавието и описанието за първата страница, като %sредактирате самата първа страница &raquo;%s

en: You can exclude posts from the sitemap by entering a comma separated string with the Post ID's. The format will become something like: %1$s.
bg: Можете да изваждате публикации от картата на сайта, като въвеждате техните Post ID номера. Списъкът трябва да изглежда по подобен начин: %1$s.

en: You can find your XML Sitemap here: %sXML Sitemap%s
bg: Може да заредите XML картата на сайта оттук: %sXML Sitemap%s

en: You can fix this on the %1$sPermalink settings page%2$s.
bg: Можете да поправите това в страницата %1$sНастройки за постоянните връзки%2$s.

en: You can use the boxes below to verify with the different Webmaster Tools, if your site is already verified, you can just forget about these. Enter the verify meta values for:
bg: Използвайте полетата отдолу, за да активирате различните Webmaster услуги за вашия сайт. Ако някоя от услугите вече е активирана, няма нужда да попълвате нейното поле. Въведете стойност за валидация чрез мета таг:

en: You can use the following variables within the content, they will be replaced by the value on the right.
bg: Можете да използвате следните променливи в съдържанието; те ще се заместят от стойностите в дясно.

en: You can't edit %s that aren't yours.
bg: Не можете да редактирате %s, които не са ваши.

en: You can't edit %s.
bg: Не може да редактирате %s.

en: You cannot create a robots.txt file.
bg: Не можете да създадете файл robots.txt

en: You cannot edit the .htaccess file.
bg: Не може да редактирате файла .htaccess

en: You cannot edit the robots.txt file.
bg: Не може да редактирате файла robots.txt.

en: You cannot overrule a WPSEO standard variable replacement by registering a variable with the same name. Use the "wpseo_replacements" filter instead to adjust the replacement value.
bg: Не можете да предефинирате стандартна заместваща променлива на WPSEO чрез регистриране на собствена променлива със същото име. Вместо това използвайте филтъра "wpseo_replacements", за да промените заместващата стойност.

en: You defined your license key using the %s PHP constant.
bg: Вашият лицензен ключ е дефиниран чрез PHP константа %s.

en: You do <strong>not</strong> need to generate the XML sitemap, nor will it take up time to generate after publishing a post.
bg: <strong>Не е необходимо</strong> да генерирате ръчно XML карта на сайта, нито нейното генериране ще отнеме време след публикуването на ново съдържание.

en: You do not have to create a redirect for URL %1$s because a redirect already exists. The existing redirect points to %2$s. If this is fine you can mark this issue as fixed. If not, please go to the redirects page and change the target URL.
bg: Не е необходимо да създавате пренасочване за URL %1$s, тъй като такова вече е направено. Съществуващото пренасочване сочи към %2$s. Ако това е приемливо, можете да маркирате проблема като решен. В противен случай отидете в страницата с пренасочвания и променете URL адреса на дестинацията.

en: You do not have your postname in the URL of your posts and pages, it is highly recommended that you do. Consider setting your permalink structure to <strong>/%postname%/</strong>.
bg: Нямате името на поста в URL-то на вашите публикации и страници. Силно препоръчително е да ги имате. Съветваме ви да промените структурата на перманентните ви връзки на <strong>/%postname%/</strong>.

en: You don't have a robots.txt file, create one here:
bg: Нямате файл robots.txt. Създайте такъв оттук:

en: You have %1$d subheading containing more than the recommended maximum of %2$d characters. | You have %1$d subheadings containing more than the recommended maximum of %2$d characters.
bg[0]: Имате %1$d подзаглавия, съдържащи повече символи от препоръчителния максимум (%2$d символа).
bg[1]: Имате %1$d подзаглавия, съдържащи повече символи от препоръчителния максимум (%2$d символа).

en: You have a new issue concerning your SEO! | You have %d new issues concerning your SEO!
bg[0]: Имате нов проблем със SEO!
bg[1]: Имате %d нови проблема със SEO!

en: You have an unlimited license.
bg: Имате неограничен лиценз.

en: You have far too little content, please add some content to enable a good analysis.
bg: Съдържанието е прекалено малко. Разширете текста, за да бъде възможен добър анализ.

en: You have not used your focus keyword in any subheading (such as an H2) in your copy.
bg: Ключовата дума/фраза не е употребена нито веднъж в подзаглавията (напр. H2) в текста.

en: You have used %d/%d activations.
bg: Използвали сте %d/%d активации.

en: You have used HTML in your value which is not allowed.
bg: В полето е използван HTML код, което не е позволено.

en: You might have extra variables you want to prevent from cleaning out, add them here, comma separated.
bg: Ако използвате допълнителни променливи, които искате да защитите от изтриване, добавете техните имена тук, разделени със запетая.

en: You must %1$sgo to your Reading Settings%2$s and uncheck the box for Search Engine Visibility.
bg: Трябва да отидете в панела %1$sReading Settings%2$s и да изключите опцията за видимост към търсачките.

en: You searched for
bg: Вие търсехте

en: You searched for %s
bg: Вие потърсихте %s

en: You still have the default WordPress tagline, even an empty one is probably better. %1$sYou can fix this in the customizer%2$s.
bg: Сайтът все още използва стандартното подзаглавие на WordPress. Дори ако оставите това поле празно, ще бъде по-добре. %1$sКоригирайте проблема в панела за настройки на сайта%2$s.

en: You&#8217;ve just installed %1$s! Click &#8220;Start Tour&#8221; to view a quick introduction of this plugin&#8217;s core functionality.
bg: Току що инсталирахте %1$s! Кликнете върху "Кратко представяне", за да се запознаете накратко с основните възможности на това разширение.

en: You're linking to another page with the focus keyword you want this page to rank for. Consider changing that if you truly want this page to rank.
bg: Създали сте връзка към друга страница, използвайки ключовата дума, за която искате да класирате текущата страница. Препоръчваме ви да промените това, ако наистина искате настоящата страница да се класира за съответната ключова дума.

en: You're using WordPress in %1$s. While %2$s has been translated to %1$s for %3$d%%, it's not been shipped with the plugin yet. You can help! Register at %4$s to help complete the translation to %1$s!
bg: Вие използвате WordPress на %1$s. Макар %2$s да е преведен на %1$s на %3$d%%, преводът все още не е добавен към плъгина. Можете да промените това! Регистрирайте се на %4$s, за да помогнете за довършването на превода на %1$s.

en: You're using WordPress in a language we don't support yet. We'd love for %2$s to be translated in that language too, but unfortunately, it isn't right now. You can change that! Register at %4$s to help translate it!
bg: Вие използвате WordPress на език, който все още не поддържаме. Много бихме искали %2$s също да бъде преведен на този език, но за съжаление все още не разполагаме с превод. Вие можете да промените това! Регистрирайте се на %4$s и помогнете с превода!

en: You've never used this focus keyword before, very good.
bg: Досега не сте използвали тази целева ключова дума, това е много добре.

en: You've reached your activation limit. You must <a href="%s">upgrade your license</a> to use it on this site.
bg: Вашият лимит за активации е достигнат. Трябва да <a href="%s">заявите разширен лиценз</a> за да го използвате в този сайт.

en: You've used this focus keyword %1$s%2$d times before%3$s, it's probably a good idea to read %4$sthis post on cornerstone content%5$s and improve your keyword strategy.
bg: Вече сте използвали тази ключова дума/фраза %1$s%2$d пъти%3$s. Препоръчваме ви да прочетете тази %4$sстатия на тема ключово съдържание%5$s и да подобрите вашата стратегия за управление на ключови думи.

en: You've used this focus keyword %1$sonce before%2$s, be sure to make very clear which URL on your site is the most important for this keyword.
bg: Вече сте използвали тази целева ключова дума %1$sведнъж%2$s. Не пропускайте да определите много ясно кой URL адрес във вашия сайт е най-важният за тази ключова дума.

en: YouTube URL
bg: Адрес в YouTube

en: Your %s license has been activated.
bg: Вашият лиценз за %s е активиран.

en: Your %s license has been deactivated.
bg: Вашият %s лиценз е деактивиран.

en: Your %s license will expire on %s.
bg: Вашият лиценз за %s ще изтече на %s.

en: Your Info
bg: Информация за вас

en: Your focus keyword contains a stop word. This may or may not be wise depending on the circumstances. Read %1$sthis article%2$s for more info. | Your focus keyword contains %3$d stop words. This may or may not be wise depending on the circumstances. Read %1$sthis article%2$s for more info.
bg[0]: Ключовата фраза съдържа една или повече незначителни думи (stop words). Това може и да не е добра идея при определени обстоятелства. Прочетете %1$sтази статия%2$s за повече информация.
bg[1]: Ключовата фраза съдържа %3$d незначителни думи (stop words). Това може и да не е добра идея при определени обстоятелства. Прочетете %1$sтази статия%2$s за повече информация.

en: Your homepage can be indexed by search engines.
bg: Заглавната страница може да се индексира от търсещите машини.

en: Your input contains invalid characters. Please make sure both fields are filled in correctly.
bg: Въведената информация съдържа невалидни символи. Уверете се, че и двете полета са попълнени правилно.

en: Your keyphrase is over 10 words, a keyphrase should be shorter.
bg: Ключовата фраза съдържа над 10 думи. Би трябвало да я скъсите.

en: Your license has expired. You must <a href="%s">extend your license</a> in order to use it again.
bg: Вашият лиценз е изтекъл. Трябва да <a href="%s">продължите лиценза</a>, за да можете да го използвате отново.

en: Your name
bg: Вашето име

en: Your server has an outdated version of the PHP module cURL (Version: %s). Please ask your hosting company to update this to a recent version of cURL. You can read more about that in our %sKnowledge base%s.
bg: Сървърът използва остаряла версия на PHP модула cURL (Версия: %s). Моля инструктирайте вашата хостинг компания да актуализира инсталираната версия на cURL. Можете да прочетете повече по темата в нашата %sБаза знания%s.

en: Your text contains %2$d consecutive sentences starting with the same word. Try to mix things up! | Your text contains %1$d instances where %2$d or more consecutive sentences start with the same word. Try to mix things up!
bg[0]: Текстът съдържа %2$d последователни изречения, които започват с една и съща дума. Опитайте се да го разнообразите!
bg[1]: На %1$d места в текста има по %2$d последователни изречения, които започват с една и съща дума. Опитайте се да го разнообразите!

en: a,about,above,after,again,against,all,am,an,and,any,are,as,at,be,because,been,before,being,below,between,both,but,by,could,did,do,does,doing,down,during,each,few,for,from,further,had,has,have,having,he,he'd,he'll,he's,her,here,here's,hers,herself,him,himself,his,how,how's,i,i'd,i'll,i'm,i've,if,in,into,is,it,it's,its,itself,let's,me,more,most,my,myself,nor,of,on,once,only,or,other,ought,our,ours,ourselves,out,over,own,same,she,she'd,she'll,she's,should,so,some,such,than,that,that's,the,their,theirs,them,themselves,then,there,there's,these,they,they'd,they'll,they're,they've,this,those,through,to,too,under,until,up,very,was,we,we'd,we'll,we're,we've,were,what,what's,when,when's,where,where's,which,while,who,who's,whom,why,why's,with,would,you,you'd,you'll,you're,you've,your,yours,yourself,yourselves
bg: в,на,под,над,от,за,по,ми,си,ви,ни,между,помежду

en: archived
bg: архивиран

en: difficult
bg: трудно

en: easy
bg: лесно

en: fairly difficult
bg: сравнително трудно

en: fairly easy
bg: сравнително лесно

en: mature
bg: съдържание за възрастни

en: ok
bg: ОК

en: or
bg: или

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Всяка <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Всички <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Изтрит <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Изтрити <span class="count">(%s)</span>

en: public
bg: публично достъпен

en: search
bg: търсене

en: spam
bg: спам

en: very difficult
bg: много трудно

en: very easy
bg: много лесно

en: wpSEO has been deactivated
bg: Разширението wpSEO е деактивирано
